Honda Vision czy Kymco Agility City?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Honda Vision czy Kymco Agility City?

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Evert Evert 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Yum
    Yum
    Użytkownik

Witam wszystkich!
    Jako że jest to mój pierwszy post, kłaniam się i mam nadzieję, że będę zaglądał tu częściej wkrótce, bo zamierzam kupić właśnie pierwszy skuter.
    Potrzebuję rady. W temacie wymieniłem dwa skutery, które mi się podobają i wydają się odpowiednie na moje potrzeby, czyli dojazdy do pracy ok 30 km dziennie. W tych skuterach przekonuje mnie wykonanie, marka oraz duże koła.
    Choć na papierze one są w zasadzie takie same, względnie podobne, mało jest informacji na ich temat. Oba 50 4T, chyba wygodne, ja mam 187 cm i waga około 85kg.
    Który z ich będzie służył dłużej, który będzie się wygodniej prowadził?
    Wiem, że Agility można lekko tuningować, co chciałbym pewnie zrobić, a co z Hondą w tym zakresie? Czy można ją „podciągną” aby jechała około 60 km/h?

Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

Jeśli nie ma dla Ciebie różnicy w wyglądzle obydwu skuterów to wyberz Kymco z racji tego że jest bardziej podatne na tuning.Najlepiej jakbyś wybrał wersję z silnikiem 2T,o ile wchodz taki w grę.Honda ma zero możliwości tuningu,z tego co doczytałem odblokowanie polega na wymianie wariatora.Honda pewnie jest ekonomiczna,Kymco w 4T pewnie nie pali dużo więcej.Jak zawsze wybór należy do Ciebie :).

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Yum
    Yum
    Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie tuning Hondy jest zastanawiający… Przyznam, że jestem laikiem jeśli chodzi o konstrukcję silników, ale z tego co rozumiem to 2T jest mniej ekonomiczny, choć lepsze może mieć osiągi, ale dla mnie też dźwięk jest ważny 🙂 także 4T wydaje się lepszym wyborem. Ekonomia tych skuterów jest bardzo podobna.
    Czy jest jeszcze jakiś podobny skuter, o którym nie wiem, a który byłby konkurencyjny?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Honda jest na wtrysku, więc na pewno odpada Ci okresowa, ewentualna regulacja gaźnika, 4T moim zdaniem to dobry wybór, cichszy i bardziej ekonomiczny. Ale z drugiej strony Honda jest mimo wszystko malutka (widziałeś oba, siedziałeś na nich?)
    Do Kymco znowu będziesz miał więcej części i łatwiejszy dostęp, Hondę podejrzewam, że części tylko w serwisie bo to nowość.
    Ja wychodzę z założenia, że kupowanie nowości jest delikatnie mówiąc lekko ryzykowne. Pojazd, jaki by on nie był, najpierw musi być sprawdzony przez wielu użytkowników, żeby coś o nim powiedzieć, Kymco nie wątpliwie jest takim.
    W cenie Hondy masz jeszcze Kymco Like np, czarny jest bardzo ładny i dość spory, jeśli Ci to nie przeszkadza.
    Generalnie musisz sobie odpowiedzieć na pytanie do czego będzie Ci służył i skup się raczej na markowych konstrukcjach, trwalsze i dużo lepiej i estetyczniej wykonane, o materiałach (plastikach np) już nie wspomnę.

Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Jak zdejmiesz blokady z Kymco to poleci grubo ponad 60 km/h. A 2T to już na pewno 🙂

Barton Fighter 50 2012 r.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Yum
    Yum
    Użytkownik

Dziękuję za podpowiedzi. Właśnie to o czym wspomniał maxell mnie martwi jeśli chodzi o Hondę, jest to nowy model i chyba jeśli chcę elastyczności to muszę sobie odpuścić moją ulubioną markę motoryzacyjną. Czy jest jeszcze jest jakaś marka, której warto się przyjrzeć w tych granicach cenowych (około 6 tyś) i oczywiście na dużych kołach? Jak na razie Kymco wygrywa…

Zdjęcie profilowe Evert
    Evert
    Użytkownik

Witam Wszystkich Forumowiczów!

Chciałbym ponowić temat. Mam dylemat odnośnie zakupu skutera czterosuwowego na dużych kołach. Przejrzałem ofertę i w zasadzie w rozsądnej cenie do wyboru mam dwa tytułowe jednoślady: Honda Vision 50 (16 cali przód, 14 cali tył) oraz Kymco Agility City (przód i tył 16 cali).

Wcześniej rozważałem jeszcze motorowery i brałem pod uwagę Kymco Nexxon 50 oraz Romet RS/RR 50. Odpuściłem sobie jednak, bo te mopedy są mniej uniwersalne i pakowne od skutera, zupełnie nie chronią przed deszczem itp., wymagają większej inwestycji w kompletny ubiór i obuwie motocyklowe, trudniejsza obsługa, no i nie bardzo pasuje do nich strój biznesowy, a od czasu do czasu taki muszę założyć.

Potrzebuję skutera na dojazdy do pracy (ok. 35 km w jedną stronę, 2-3 razy w tygodniu) oraz po mieście w zakorkowanych godzinach. Od razu dodam, że ponad przyspieszenie stawiam na ekonomię – nie planuję zdejmowania blokad. Większa prędkość i moc wystarczy mi w samochodzie albo trzeba się pokusić o zrobienie prawka kat. A. 🙂

W moim mieście znajduje się dealer i serwis skuterów Kymco, natomiast w mieście, do którego dojeżdżałbym do pracy, jest również autoryzowany dealer Honda.

Poczytałem troszkę opisy, testy i opinie. Obydwa skutery wydają się być solidnie wykonane, nawet jeśli produkują je w Chinach. Aktualnie u dystrybutorów dostępne są modele za 2013 r. Honda Vision 50 bez dodatków kosztuje 7700 zł brutto, a Kymco Agility City 4T – 6200 zł brutto.

Poniżej zrobiłem porównanie:

HONDA VISION 50

Zalety:
    – bardzo przemyślana funkcjonalnie konstrukcja;
    – bardzo wygodna i dobrze wyprofilowana kanapa;
    – schowek pod siedzeniem, który zmieści bez problemu kask integralny;
    – układ wtryskowy, praktycznie brak problemów z odpalaniem czy okresową regulacją, stabilniejsza praca silnika;
    – dłuższe odstępy między przeglądami w porównaniu do KYMCO.

Wady:
    – dość drogie części, dostępne głównie u dealerów;
    – drogie naprawy układów wtryskowych, przeważnie w autoryzowanym serwisie;
    – brak startera nożnego;
    – brak zegarka na kokpicie;
    – dość wysoka cena elementów dodatkowych typu owieki, szyba przednia, kufer, która podraża skuter o ok. 1500 zł;
    – istnieje możliwość transportu skutera do serwisu (motoassistance), ale opcja ta jest dość droga;
    – brak podręcznika typu „sam naprawiam”.

KYMCO AGILITY CITY

Zalety:
    – układ gaźnikowy, prosta konstrukcja, łatwa naprawa;
    – niski koszt materiałów eksploatacyjnych, łatwa dostępność części;
    – kufer w standardzie;
    – starter elektryczny i nożny;
    – zegarek na kokpicie;
    – skuter tańszy od Hondy Vision, nawet jeśli doliczy się do tego zakup szyby przedniej z owiewkami, koca ochronnego, pokrowca i dwóch kasków;
    – serwis w miejscu zamieszkania, możliwość odbioru pojazdu od klienta do naprawy;
    – dostępny w sprzedaży podręcznik „Skutery chińskie, tajwańskie i koreańskie” autorstwa Phila Mathera.

Wady:
    – troszkę źle wyprofilowana kanapa, która powoduje zsuwanie się podczas hamowania;
    – schowek pod kanapą może mieć problem z kaskiem integralnym, zwłaszcza o większym rozmiarze;
    – możliwe problemy z odpalaniem i układem zapłonowym.

Porównując cenę, wady i zalety obydwu modeli oraz dostępność i koszty serwisu, skłaniałem się ku Kymco Agility City, ale po przeczytaniu wątków związanych z odpalaniem skutera, rozregulowywaniem się gaźnika, wadliwymi modułami CDI itp. zacząłem mieć wątpliwości.

http://www.skuterowo.com/forums/topic/odpalanie-kymco-agility-50-4t

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1699950.html

Bardzo obawiam się sytuacji, że skuter raz odpali a raz nie, że za każdym razem przy ciepłym lub gorącym silniku trzeba kombinować z manetką (pozycja 1/8, 1/4 itd.), dodawać gazu po uruchomieniu, na środku skrzyżowania zgaśnie i trzeba będzie go odpalać starterem nożnym, spędzać dużo czasu w serwisie lub w garażu na regulacji gaźnika, wymianie modułów CDI itp. itd. W przypadku Hondy problemem może być chyba tylko brak startera nożnego i trudność w odpaleniu przy słabym akumulatorze.

Czy moglibyście coś doradzić? Prośba zwłaszcza do użytkowników wspomnianych modeli. Naprawdę Kymco gaźnikowe są tak problematyczne, jeśli idzie o pracę silnika i codzienną eksploatację?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja swoim Like’m przejeździłem prawie całą zimę – rekord to -15st C. Dopiero w tak ekstremalnych sytuacjach miałem jakikolwiek problem z odpaleniem. Masz serwis pod nosem i gwarancje – jak nie będzie coś grało to mają Ci zrobić i tyle.

Zdjęcie profilowe andrzej2310
    andrzej2310
    Użytkownik

Zdecydowanie bierz hondę, nie zastanawiaj się.

Honda PCX 125.
    Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Jeżeli mowa o pojemności 50 w 4T, to z tych dwóch Honda. Chyba, że Agility z silnikiem 2T, bo wersja 4T bywa problematyczna.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie