Honda - układ samobalansowania i Honda Riding Assist

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #613804
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 949

  na CES 2017 Honda premierowo zademonstrowała
  https://youtu.be/fWEOXuiDqh4
  https://youtu.be/Yy_pjMimTSs
  https://youtu.be/UZMlu7_4Ub0

  Wygląda to na technologię trochę bardziej „dla ludzi” niż ultrafuturystyczna zabudowa w BMW, można – z tego co podają – system HRA dołożyć do już istniejących konstrukcji jako opcje (przynajmniej w założeniach). Super sprawa dla ludzi z różnymi urazami kończyn oraz drobnymi niepełnosprawnościami.

  Na wolne manewry w korku jak znalazł.

  No i oczywiście dla idiotów – tego aspektu nie popieram bo jestem przeciwnikiem maszyn wykonujących wszystkie czynności za kierowcę podczas elementarnych manewrów. Wiadomo – zawsze życie (warunki, pogoda, sytuacja awaryjna na drodze, awaria takiego „wspomagacza”…etc) przerasta możliwości elektroniki i kierowca bez umiejętności pozostaje nagle bezradny.
  Więc to fajne jako dodatek dla tych co niekoniecznie muszą lub furtka dla tych co z różnych powodów niekoniecznie mogą aby chcieli.

  #613809
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 439

  Koncepcyjny BMW Vision Next 100 ZBYT daleko wybiega w przyszłość -futurystyczny wygląd i technologia ^science fiction^ + specjalne ubranie ochronne, zintegrowane z systemami BMW i okulary interaktywne… chociaż za 100 lat… pewnie nikogo nie będą dziwiły 😉
  Japoński Riding Assist (układ kontroli równowagi) – zdecydowanie bliższy współczesności, świetne rozwiązanie np. w dużych , ciężkich motocyklach – pomoże w balansowaniu nim przy małych prędkościach – utrzyma motocykl w pionie, co jest istotne, szczególnie dla początkujących motocyklistów. RA zmniejsza również ryzyko przewrócenia się motocykla podczas postoju.
  ^Koncepcyjny motocykl Honda Riding Assist posiada jeszcze jedną ciekawą funkcję – może poruszać się bez udziału kierowcy przy bardzo niskiej prędkości. W praktyce oznacza to, że taki motocykl sam dojedzie we wskazane miejsce po wcześniejszym wgraniu trasy.^
  To już trochę … za dużo dobrego;)
  Riding Assist jako dodatek TAK, pod warunkiem, że nie zastąpi racjonalnego myślenia, a przede wszystkim umiejętności, gdy system ulegnie awarii.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #613810
  eadem
  Uczestnik
  • Postów: 2 328

  No właśnie o ratowanie się w przypadku awarii, martwiłbym się najbardziej.

  #613813
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 949

  w przypadku awarii kierujesz jak zwykłym motocyklem

  #613815
  eadem
  Uczestnik
  • Postów: 2 328

  Chodzi mi o awarię w postaci ingerowania w trakcie jazdy, gdy ingerować nie powinno.

  #613816
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 949

  nie. takie rzeczy się raczej już nie dzieją. Tak jak w zasadzie nie słychać o przypadku żeby wtrysk pozwolił silnikowi wkręcić się na maxa kiedy nie dodajesz gazu lub żeby abs nagle w czasie jazdy zablokował wszystkie koła choć nawet nie hamujesz.
  Ten system też nie działa kiedy przyśpieszysz – nie jest tak zaawansowany żeby cie łamać po winklach. Pozwala w zasadzie ^na pionowo^ skręcać kiedy ledwo toto pełza.
  To jest odpowiedni sposób projektowania takich układów i kwestia ich ^uprawnien^. Oczywiście wraz ze stopniem komplikacji konstrukcji wzrasta prawdopodobieństwo jego awarii.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button