Honda – układ samobalansowania i Honda Riding Assist

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle Honda – układ samobalansowania i Honda Riding Assist

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #613804
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 17 218

  na CES 2017 Honda premierowo zademonstrowała
  https://youtu.be/fWEOXuiDqh4
  https://youtu.be/Yy_pjMimTSs
  https://youtu.be/UZMlu7_4Ub0

  Wygląda to na technologię trochę bardziej „dla ludzi” niż ultrafuturystyczna zabudowa w BMW, można – z tego co podają – system HRA dołożyć do już istniejących konstrukcji jako opcje (przynajmniej w założeniach). Super sprawa dla ludzi z różnymi urazami kończyn oraz drobnymi niepełnosprawnościami.

  Na wolne manewry w korku jak znalazł.

  No i oczywiście dla idiotów – tego aspektu nie popieram bo jestem przeciwnikiem maszyn wykonujących wszystkie czynności za kierowcę podczas elementarnych manewrów. Wiadomo – zawsze życie (warunki, pogoda, sytuacja awaryjna na drodze, awaria takiego „wspomagacza”…etc) przerasta możliwości elektroniki i kierowca bez umiejętności pozostaje nagle bezradny.
  Więc to fajne jako dodatek dla tych co niekoniecznie muszą lub furtka dla tych co z różnych powodów niekoniecznie mogą aby chcieli.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #613809
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 439

  Koncepcyjny BMW Vision Next 100 ZBYT daleko wybiega w przyszłość -futurystyczny wygląd i technologia ^science fiction^ + specjalne ubranie ochronne, zintegrowane z systemami BMW i okulary interaktywne… chociaż za 100 lat… pewnie nikogo nie będą dziwiły 😉
  Japoński Riding Assist (układ kontroli równowagi) – zdecydowanie bliższy współczesności, świetne rozwiązanie np. w dużych , ciężkich motocyklach – pomoże w balansowaniu nim przy małych prędkościach – utrzyma motocykl w pionie, co jest istotne, szczególnie dla początkujących motocyklistów. RA zmniejsza również ryzyko przewrócenia się motocykla podczas postoju.
  ^Koncepcyjny motocykl Honda Riding Assist posiada jeszcze jedną ciekawą funkcję – może poruszać się bez udziału kierowcy przy bardzo niskiej prędkości. W praktyce oznacza to, że taki motocykl sam dojedzie we wskazane miejsce po wcześniejszym wgraniu trasy.^
  To już trochę … za dużo dobrego;)
  Riding Assist jako dodatek TAK, pod warunkiem, że nie zastąpi racjonalnego myślenia, a przede wszystkim umiejętności, gdy system ulegnie awarii.

  #613810
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  No właśnie o ratowanie się w przypadku awarii, martwiłbym się najbardziej.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

  Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
  #613813
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 17 218

  w przypadku awarii kierujesz jak zwykłym motocyklem

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #613815
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Chodzi mi o awarię w postaci ingerowania w trakcie jazdy, gdy ingerować nie powinno.

  #613816
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 17 218

  nie. takie rzeczy się raczej już nie dzieją. Tak jak w zasadzie nie słychać o przypadku żeby wtrysk pozwolił silnikowi wkręcić się na maxa kiedy nie dodajesz gazu lub żeby abs nagle w czasie jazdy zablokował wszystkie koła choć nawet nie hamujesz.
  Ten system też nie działa kiedy przyśpieszysz – nie jest tak zaawansowany żeby cie łamać po winklach. Pozwala w zasadzie ^na pionowo^ skręcać kiedy ledwo toto pełza.
  To jest odpowiedni sposób projektowania takich układów i kwestia ich ^uprawnien^. Oczywiście wraz ze stopniem komplikacji konstrukcji wzrasta prawdopodobieństwo jego awarii.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie