Honda pcx 125cc pali się czek silnika.

Witajcie. Mam taki problem z moim pcx 125 a mianowicie zapala mi się czek.
Jeżdżę nim również w zimę jak warunki pozwalają i efekt jest taki że skuter rocznik 2015 ( kupowałem nowego) a przebieg 45 tyś. W tym roku w zasadzie teraz zapala mi się czek zaobserwowałem że tylko w tedy jak jest mokro i temperatura powietrza jest poniżej 4 stopni na plusie.
I są dwa rodzaje objawów pierwszy to pali się w czasie jazdy a w czasie postoju na światłach miga i przy ruszaniu znowu się zapala ale ogólnie nic się nie dzieje a druga opcja to pali się cały czas i wtedy w czasie postoju na światłach od razu gaśnie. Odpalić można ale trzeba manetka dawać gazu.
Ratunku…

sprawdzasz ile wymiguje i odczytujesz kod błędu
http://hondapcx.org/viewtopic.php?f=19&t=4526

Dzięki za podpowiedź każda informacja jest na wagę złota będę obserwował i liczył he he.
Pozdrawiam

Dwa długie migniecia i 9 krótkich to chyba 29 a teraz pytanie cóż to jest. Błąd numer 28 i 29

raczej 29 skoro dwa i dziewięć
masz w linku ode mnie wyżej
29- IACV malfunction. IACV to Idle Air Control Valve czyli coś potocznie nazywane silnikiem krokowym regulującym powietrze na wolnych obrotach.
Objawy - gasnący silnik, falujące wolne, trudny rozruch. Sycko masz pan w manualu i w tym watku co ci go podlinkowałem

Ten link został usunięty tak mi mówi jak chce w niego wejść ale skoro silnik krokowy to zaraz się nim zajmę. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

nie wiem co masz za przeglądarke ale link działa.

Mam ten sam problem co ty wiesz może już jak zaradzić

myśle że po 5 lata mógł już nawet zapomnieć że miał PCX