Honda PCX 125 czy …?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Honda PCX 125 czy …?

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe fidell fidell 4 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe KONSTAL
    KONSTAL
    Użytkownik

Witajcie!

Od wielu dni przeglądam fora, ogłoszenia, ogólnie internety w poszukiwaniu opinii o interesujących mnie modelach. Im więcej czytam, tym mniej wiem 🙂 Dlatego zdecydowałem się napisać tutaj, poprosić Was o pomoc w wyborze. Interesuje mnie bardzo Honda PCX 125, ale ze względu na moją budowę ciała (180 wzr, ~100 kg, 28 l.) mam wątpliwości co do tego, czy będę komfortowo się na niej czuł. Umówiłem się co prawda na jazdę testową w sobotę, ale do tego czasu może mi żyłka pęknąć 😉
    A może Waszym zdaniem warto dołożyć i kupić Aprillie SR MAX 125? A może jakieś inne propozycje skuterów maxi? Opinie? Od razu wspomnę, że Satelis, Burgman i DT jakoś mnie nie ujęły – chyba że zagniecie mnie argumentami.
    Od skutera oczekuję przede wszystkim uniwersalności. Planuję go eksploatować zarówno w mieście (dojazdy do pracy) jak i na wyjazdach z Dziewczyną. Wiadomo, że spalanie i osiągi obojętne mi nie są, ale wszystkiego pogodzić ze sobą się nie da.

No i czy warto czekać z zakupem do wiosny?

Z góry wielkie dzięki!

PS. Marzy mi się YAMAHA YZF 125R ale jako iż dopiero rozpoczynam przygodę z jednośladami, to obawiam się, że nie ogarnę ‚skrzyni’ :/

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

„Od razu wspomnę, że Satelis, Burgman i DT jakoś mnie nie ujęły – chyba że zagniecie mnie argumentami.”
    No z tym będzie ciężko nie znając Twoich powodów nie „ujęcia”. Akurat wszystkie trzy noszą znamiona uniwersalności o której piszesz.

KONSTAL
    Użytkownik

Raven napisał:

\\\\\\\”Od razu wspomnę, że Satelis, Burgman i DT jakoś mnie nie ujęły – chyba że zagniecie mnie argumentami.\\\\\\\”
    No z tym będzie ciężko nie znając Twoich powodów nie \\\\\\\”ujęcia\\\\\\\”. Akurat wszystkie trzy noszą znamiona uniwersalności o której piszesz.

Nie wspomniałem wcześniej, że interesują mnie tylko nówki 🙂
    Satelis nie, bo cash. Moim górnym pułapem cenowym jest 13k PLN. Jest opcja na zwiększenie budżetu, ale muszę być mega przekonany do maszyny. Za te pieniądze wolałbym Aprilie, o której niestety mało piszą.
    Burgman podobnie, po przeczytaniu lektury http://motovoyager.net/2014/09/starcie-malych-tytanow-honda-pcx125-kontra-suzuki-burgman-125/ doszedłem do wniosku, że nie warto dokładać 5 tysi dla większej kanapy kosztem komfortu (piszą o niskiej kierownicy).
    DT odpadł z automatu, mam wątpliwości ze względu na stosunek ceny do jakości.

I tym o to sposobem jestem w kropce.
    EDIT: Dobra, przyjrzałem się Kymco. Czym sie różni wersja KXC-T od zwykłej? Bo chyba nie ceną? I czy jego spalanie tj, ~3,5l/100km to nie jest trochę za dużo?

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

KXC-T i DT to mechanicznie to samo, różnią sie w zasadzie tylko obudową, wys. kanapy i tym, że KXC-T raczej nie jest obecnie planowane w pojemności 125ccm (przynajmniej nie ma takiej opcji na stronie importera)

Marcin Truty
    Użytkownik

witam
    witam tez miałem dylemat
    czy automat (maksi skuter)
    czy manuał i wybrałem automat -burgmana 125
    jazda na nim to przyjemność i osiągi są ok
    pozdrawiam

KONSTAL
    Użytkownik

To żeście mi pomogli 😉

Pokręcę sie po salonach i pooglądam.
    Jeśli już się zdecyduję to kupować czy czekać do wiosny?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ależ proszę bardzo 🙂
    W mojej ocenie celuj w Kymco, ale nie z powodu ceny czy super osiagów, ale z powodu akceptowalnej jakości i względnie tanich części.
    Zawsze może się przydarzyć jakaś „przygoda” i nagle koszty dodatkowe staną się bolączką.
    Ja mam przykład z tamtego roku, uszkodziłem czaszę w DT 300i – cena nowej 700 PLN, cena analogicznej części w Burgmanie 1750 PLN.
    To często pomijany aspekt zakupu sprzętu, a w nieprzychylnych okolicznościach może „przerwać” sezon.

Jeżeli chodzi o jakość Kymco to miałem New Dink 200i, DT300i i XC 400i i z żadnym nie miałem problemów i niespecjalnie mogłem się czepiać wykonania. Nie wiem jak to wygląda w mniejszych pojemnościach, ale nie sadze aby tu było jakoś gorzej.

Co do terminu zakupu to jeśli nie planujesz jazd w tym roku to zakup obecnie ma średni sens. Trudno ocenić ceny w przyszłym roku, ale wydaje mi się, że na wiosnę pojawia się jednak bardziej „promocyjne” ceny (bo patrząc na oferty różnych dealerów to bedzie w czym wybierać) i ewentualna wyprzedaż rocznika 2014.

Zdjęcie profilowe H2SO4
    H2SO4
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Przy takich „gabarytach” nie polecam Hondy PCX.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie