Honda PCX 125 2019 - drgania przy ruszaniu

Mam całkiem nowy skuter - przejechane kilka tys. km i od pewnego czasu mam następujący problem. W czasie przyspieszania od 0 przy ok ok. 6-10 km/h w pewnym momencie następuje duże szarpnięcie całym skuterem. Jest to mocne drganie przechodzące przez cały skuter, aż plastiki się trzęsą. Po przekroczeniu 10 km/h wszystko znika. Jest to widoczne zwłaszcza na zimnym silniku. Jest to bardzo deprymujące w nowym skuterze. Co moze byc tego przyczyną?

a gwarancja i serwis gwaranta?

Jestem umowiony na serwis ale chciałbym sie jakos przygotować bo w rozmowie telefonicznej bylo to zbywane. Dlatego chciałem dowiedziec sie czy to powszechny problem w tych skuterach?

raczej nie. ale szkoda czasu na zgadywanie. masz gwarancje - jedziesz, zgłaszasz i wymagasz.

Witam
też mam pcx z 2019 i czasami też pojawiają się drgania , szczególnie przy zmianach pogody, ja to olałem i jest OK

Pozdrawiam
Marcin

Mam tak samo kiedy temperatura spada poniżej 20 st, a silnik jest nierozgrzany. Po rozgrzaniu wibracje znikają.

To jest znany problem, wynika ze zużycia sprzęgła w wyniku jazdy z małymi prędkościami na krótkich odcinkach. Piszą o tym dużo na zagranicznych forach. U mnie pomaga przejechanie się raz na jakiś czas z maksymalną prędkością, ew. ostre gazowanie na wciśniętym tylnym hamulcu (aby sprzęgło się lekko dotarło). U mnie serwis (ASO Karlik Poznań) to olał i powiedzieli, że ten typ tak ma :stuck_out_tongue: Nie drążyłem, po prostu już nigdy się u nich nie pojawiłem.