Honda PCX 125 2018 dźwięk po ruszeniu.

Witam,
Kilka dni temu kupiłem z salonu Honda skuter PCX125 rocznik 2018.
Zaniepokoiła mnie pewna kwestia. Po uruchomieniu silnika i ruszeniu wydobywa się z prawdopodobnie komputera pokładowego charakterystyczny krótki dźwięk. Po czym znika i już się nie pojawia.
Skuter jeździ dobrze i nie mam z nim problemów, choć ma przejechane jedyne 20km.

Czy ktoś z Was orientuje się co może być nie tak? Szukałem w instrukcji i nie znalazłem odpowiedzi. Dzwoniłem do Hondy i nie kojarzą aby były jakieś dźwięki słyszalne po odpaleniu skutera i ruszeniu.

pojedź do serwisu i im to zademonstruj.
Masz wersje z pilotem? Bo to może być piszczenie fabrycznej instalacji alarmowej
takie piski?
https://www.youtube.com/watch?v=omrluEWeGC4

Nie nie mam wersji z pilotem. To jest taki krótki zgrzyt, nie piszczenie.

no to rada nr 1.

Dziękuję za odpowiedź. Pokażę Wam jeszcze filmik z tym dźwiękiem mojego skutera, może to Wam pomoże i ktoś będzie umiał wyjaśnić co to może być i czy to normalne?

https://www.youtube.com/watch?v=oYNNLgSPKfE&feature=youtu.be

yezoooo…
to brzmi tak jakby ci sie odpalał rozrusznik i natychmiast go odłączało zabezpieczenie bo już silnik pracuje.
Ale PCX ma start/stop i prądnico-rozrusznik wprost na wale wiec to nie taki system.

A co to za żólta lampeczka tam sie pali na desce po prawej? To nie ABS? powinna zgasnąć. Ten dźwiek to może być autotest systemu ABS.

Ta lampka to system właśnie Stop/Start

Odgłos podobny do pompy paliwa. Ale takie dźwięki pojawiają się zazwyczaj po przekręceniu kluczyka, a jeszcze przed uruchomieniem silnika. Hmm, może ABS. Moto nowe, na gwarancji, więc podjedz do serwisu Hondy.

Przepraszam to ikonka ABS jest.

Jutro podjedzie do mnie ktoś od Hondy i sprawdzi co się dzieje.

ale ten ABS ci gaśnie czy nie?
bo ma zgasnąć po autoteście i zapalac sie tylko w chwili zadziałania ABS lub awarii systemu (bo czujniki sprawdzi dopiero jak sie koła kręcą) . Jeżeli ABS ci robi selftest po ruszeniu i lampka nie gasnie to jest coś nie tak.

Nie lampka ABS nie gaśnie przez chwile, po ruszeniu już gaśnie.

no to myśle że ten dzwięk to modulator ABS albo pompa ABS i to jest normalny dzwięk w tym systemie

Super dziękuję za informację. Jutro jak sprawdzi ten skuter osoba z Honda, to dam Wam znać co i jak.

Witam ponownie.
Dzwonił właśnie do mnie mechanik z Hondy i okazało się, że ten dźwięk to ABS i w tych skuterach z tego rocznika to normalna sprawa. Wszystkie PCX, które u nich stoją mają podobny dźwięk po ruszeniu. Zaznaczę, że dźwięk pojawia się zawsze w tym samym momencie, kiedy skuter rozpędzi się do 6km/h. Gdy stoi na nóżce centralnej i spróbujemy uzyskać 6km/h to dźwięk nie występuje, musi jechać.

Czy problem udało się rozwiązać? Mam tak samo.