Honda PCX 125 2018 dźwięk po ruszeniu.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Honda PCX 125 2018 dźwięk po ruszeniu.

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Werner82 Werner82 7 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Werner82
    Werner82
    Użytkownik

Witam,
    Kilka dni temu kupiłem z salonu Honda skuter PCX125 rocznik 2018.
    Zaniepokoiła mnie pewna kwestia. Po uruchomieniu silnika i ruszeniu wydobywa się z prawdopodobnie komputera pokładowego charakterystyczny krótki dźwięk. Po czym znika i już się nie pojawia.
    Skuter jeździ dobrze i nie mam z nim problemów, choć ma przejechane jedyne 20km.

Czy ktoś z Was orientuje się co może być nie tak? Szukałem w instrukcji i nie znalazłem odpowiedzi. Dzwoniłem do Hondy i nie kojarzą aby były jakieś dźwięki słyszalne po odpaleniu skutera i ruszeniu.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

pojedź do serwisu i im to zademonstruj.
    Masz wersje z pilotem? Bo to może być piszczenie fabrycznej instalacji alarmowej
    takie piski?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Werner82
    Użytkownik

Nie nie mam wersji z pilotem. To jest taki krótki zgrzyt, nie piszczenie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to rada nr 1.

Werner82
    Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź. Pokażę Wam jeszcze filmik z tym dźwiękiem mojego skutera, może to Wam pomoże i ktoś będzie umiał wyjaśnić co to może być i czy to normalne?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

yezoooo…
    to brzmi tak jakby ci sie odpalał rozrusznik i natychmiast go odłączało zabezpieczenie bo już silnik pracuje.
    Ale PCX ma start/stop i prądnico-rozrusznik wprost na wale wiec to nie taki system.

A co to za żólta lampeczka tam sie pali na desce po prawej? To nie ABS? powinna zgasnąć. Ten dźwiek to może być autotest systemu ABS.

Werner82
    Użytkownik

Ta lampka to system właśnie Stop/Start

Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Odgłos podobny do pompy paliwa. Ale takie dźwięki pojawiają się zazwyczaj po przekręceniu kluczyka, a jeszcze przed uruchomieniem silnika. Hmm, może ABS. Moto nowe, na gwarancji, więc podjedz do serwisu Hondy.

Werner82
    Użytkownik

Przepraszam to ikonka ABS jest.

Jutro podjedzie do mnie ktoś od Hondy i sprawdzi co się dzieje.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 8 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Werner82 Werner82.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 8 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Werner82 Werner82.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale ten ABS ci gaśnie czy nie?
    bo ma zgasnąć po autoteście i zapalac sie tylko w chwili zadziałania ABS lub awarii systemu (bo czujniki sprawdzi dopiero jak sie koła kręcą) . Jeżeli ABS ci robi selftest po ruszeniu i lampka nie gasnie to jest coś nie tak.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie