Honda Pantheon 125 strzela w tłumik przy schodzeniu z obrotów

Pany i Panewki, zakupiłem w tamtym sezonie kibel Pantheona 125 FES PGM-FI czyli ten na wtrysku, sondzie 4t. Od kiedy go mam ma taką przypadłość, odpalam i po zagrzaniu kiedy dojeżdżam do świateł lubi puścić bąka w tłumik. Jak jest zimny wszystko jest ok a jak załapie temperaturę roboczą strzela i to tak jak podałem, tylko przy schodzeniu z obrotów i to nie w całym zakresie a myślę że przy 1tyś?

Honda nie wywala błędów, nic się nie dzieje, jedzie tak jak ma jechać tylko zastanawia mnie te strzelanie. Serwis jaki zrobiłem to
-Świeca
-Filtr
-Olej motula
-Pasek napędu
I to chyba wszystko :slight_smile:

Ktoś ma jakiś pomysł? Miałem się dobierać do zaworów ale czy by przy dużym luzie nie strzelał w całym zakresie obrotów? Macie jakiś pomysł?

ja bym te zawory skontrolował i ich szczelnosć.
Rozumiem że lampka od PGM-FI po przekreceniu kluczyka zapala się i gaśnie poprawnie a nie że nie świeci się wcale i nigdy?

Swieci się i gaśnie tak jak trzeba, kurcze w poniedziałek musze się zabrać za te zawory. Ma ktoś info jakie luzy powinny być na ssącym i wydechowym? Coś mi się przypomina że 0,16ssący i 0,25wydech ale nie wiem czy z innym sprzętem nie pomyliłem