Honda NSS Forza 125-czy warto

Witam, czy ktoś z szanownych użytkowników forum posiada takowy model i czy ewentualnie podzieli się spostrzeżeniami na temat tego modelu?
Jest to mój pierwszy skuter, ma to być 2016r, za kwotę około 12000pln, przebieg 3000km.
Sprowadzony z Francji, delikatne otarcia i ryski na lakierze. Czy Forza to w ogóle dobry wybór? Myślałem o Xmaxie, ale raczej odpada. Jaki jest koszt przygotowania takiego pojazdu przed sezonem? Na co zwrócić uwagę, jakieś słabe punkty?

słabym punktem jest to że jest sprowadzony. :slight_smile: bez kitu.
Pówtórze jak refren - zawsze zakładam że skutery z zagranicą (francja, włochy… itd) robią 6-10 tys km rocznie minimum bo tam to jest tak popularne ja sandały.
Skuterek w dobrej cenie, prawie nie śmigany nie znalazł od ręki nabywcy w kraju macierzystym? Są pewnie takie przypadki tylko to raczej mało prawdopodobne.
Bardzo dokładnie bym go oglądał, sprawdził historie po VIN w ubezpieczeniach …itd

Tłumaczyło mi kilku handlarzy, że oni biorą te motory z firm ubezpieczeniowych. Dlatego wylądowały jako pojazd w pełni sprawny do sprzedania, ponieważ posiada ślady użytkowania w postaci rys, otarć czasaki pęknięć plastików. Można to tanio naprawić. Nie mam doświadczenia, ale taki motor to nie auto, żeby opłaciło się go spawać po wypadku. Ile taka 125tka moze nalatać na silniku, oczywiście przy regularnym setwisie?

Skuterek spoko. Założyłem mu wariatori sprzęgło od malossiego. Lepiej sie zbiera,ale dupy nie urywa. To w końcu tylko 125. Robi 70mph przy 10000rpm. Na standardowym wariatorze na baku robisz 280 mil. Mój robi jakieś 240-250mil. Mam model z 2016. Kupiłem go nowego z salonu. W uk drogie serwisy. Nic mi sie w nim nie zepsuło, noc w nim niedomaga. Mam prawie 30000 mil. Patrząc wstecz to mogłem wszystko koło niego sam zrobić, ale zależało mi na gwarancji. Super maszyna. Dużo miejsca pod siedzeniem, najszybszy skuter 125, ładny [tylko: czarny mat albo niebiesko-bialy]
Wczesnoej jeździłem na xmax125 i forza go bije. Co do xmax2018 to juz bym sie zastanowił bo to też ciekawa i ładna opcja. Pozdo. Daj znać czy kupiłeś