Honda NSR 125 nie odpala

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Honda NSR 125 nie odpala

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pietras Pietras 1 lat temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #671346 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jonasz
    Jonasz
    Użytkownik

Witam
    Mam problem z silnikiem od Hondy NSR125.
    Pierwszy raz posiadam taki silnik i przez głupotę wlałem czystą benzynę. Zaznaczam, że dozownik oleju nie działa. Parę dni pojeździłem i silnik przestał działać (podczas jazdy szarpnął i zgasł). Wykręciłem cylinder i okazało się, że tłok się klinuje. Wymieniłem tłok. Wlałem mieszankę i się tłok już nie klinuje ale niestety nie chce mi odpalić motor. Iskra jest, paliwo dochodzi. Próbowałem również na pycha i nic.
    Proszę o jakieś podpowiedzi.

#671353 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zmierz kompresje.
    trzeba zmienić, tłok na nadwymiar, pierścienie i zrobić szlif cylindra.
    tak zrobiłeś?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #671358 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Jonasz
    Jonasz
    Użytkownik

Nie nie robiłem tego ale zrobię.
    Dziękuję za odpowiedź.

#671502 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Pietras
    Pietras
    Użytkownik

Sam tłok Ci nic nie da jeśli się zatarł. Sprawdź kompresję jak wombat napisal. Jeśli jest za mała to może być przyczyną. Możesz spróbować zrobić szlif i dopasować pierścienie grubsze. Zależy ile będzie trzeba zjechać jeśli są głębokie rysy to musi być większy tłok

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Honda NSR 125 nie odpala
Informacje o Tobie: