Honda Nes 125 - Nie odpala- pomocy

Czesc, jestem nowym posiadaczem Hondy Nes 125. Mam do Was pytanie, mianowicie co może być przyczyną nie odpalającego silnika? Dodam, że wczoraj jeździłem ok 10km i nic się nie działo.Oodstawiłem skuter do garażu i stał przez noc, dzisiaj po południu chce odpalić skuter a on kręci kręci ale nic. Czy przyczyną może być słabo naładowany akumulator?

Rozumiem, że kupiłeś używany?

Dostałem. A i jeszcze zapomnniałem dodać, że skuter stał przez jakieś 2 miesiące nie używany ale w sobote jak go przywiozłem to odpalił od razu, kilka razy jeździłem, kilka razy odpalałem itp.

Jak się specjalnie na tym nie znasz, to nie zachęcał bym Cię do grzebania w nim... powodów takiej sytuacji może być wiele, od bardzo banalnych typu obluzowana fajka na świecy, po poważniejsze... Na Twoim miejscu przed rozpoczęciem eksploatacji odstawiłbym go do jakiegoś dobrego serwisu, żeby mu zroblili solidny przegląd... właśnie po to, żeby się takie sytuacje nie zdarzały... ;)))

Druid, podejrzewam, że może być to zalany silnik bo wczoraj wieczorem go odpaliłem na dosłownie 10 sekund i zgasiłem (dostał paliwa) a ja go zgasiłem wtedy, jutro podładuje akumulator na wszelki wypadek skoro tyle stał mógł powoli się rozładować. A no i wczoraj był mróz ok -3 stopnie wiec chyba pogoda jest przyczyną tych komplikacji

To od razu trzeba było wykręcić świecę... jakby była mokra, to miałbyś pewność. Na ciepłym silniku, to parę minut i świeca byłaby sucha... Temperatura powietrza nie ma dużego znaczenia...

A jeśli silnik jest zalany, a motor nie posiada kopki to co zrobić??

Tak jak Ci napisałem, ale gdyby się to powtarzało, to potrzebna jest regulacja gaźnika...

Czyli mam odkręcić świece, przeczyścić ją, wysuszyć (gazówka) i z powrotem załozyć?

Tak + obejrzeć (kolor) - ciemny do czarnego, to zbyt bogata mieszanka... bardzo jasny, to zbyt uboga... optymalny, to kolor kawy z mlekiem... + sprawdzić odstęp pomiędzy elektrodami...

Kolor kawy z mlekiem jest bo dzisiaj sprawdzałem. Jaki powinien być odstęp między elektrodami? Czy elektrody po czasie oddalają się?

No, odstęp dla Twojego skutera musisz znaleźć w swojej instrukcji... Nie tyle <oddalają>, co wypalają (utleniają)... Jak nie masz szczelinomierza, to nie zdołasz tego sam zrobić. Oczyść świecę, załóż fajkę i sprawdź czy jest iskra.

Jutro dam znać co i jak, dziękuję :)