honda forza nss 250 A

Ja rozebrać obudowy aby dostać się do zamka awaryjnego otwierania siedzenia

ona raczej nie ma żadnego awaryjnego otwierania siedzenia.

Mylisz się, pod siedzeniem znajduje się akumulator .W przypadku rozładowania ,pilotem nie można otworzyć siedzenia ,można je otworzyć tylko kluczem mechanicznym .

w przypadku rozładowania trzeba się dostać do instalacji elektrycznej, podładować akumulator np przez złącze zapalniczki lub przez styki rozrusznika i normalnie otworzyć kanapę.
jakby było inaczej to by taką oficjalną procedurę awaryjnego otwierania opisywał manual

Ten model Forzy posiada zamek mechaniczny (pod szufladą z prawej strony ) i kluczyk mechaniczny do otwierania w opisanym przypadku . Nie posiada gniazda zapalniczki a dostanie się do rozrusznika jest bardzo trudne . Procedura taka jest opisana w manualu ale nie jest pokazany sposób rozbierania plastikowych osłon .

pokaż mi tą procedurę w manualu i pokaż mi service manual w którym nie jest opisany demontaż elementów nadwozia

Kolejność demontażu plastików (rozdział 2, strona 42):
http://www.49ccscoot.com/manuals/2001-2007_Honda_NSS250_Reflex_Service_Manual.pdf
Wszystkie procedury rozbieranie czegokolwiek z tyłu zaczynają się od:

  1. Unlock the seat with the ignition key
  2. Open the seat
    … i dopiero potem reszta

Jeżeli nie chcesz dopinac się do elektryki to musisz normalnie rozbierać cały przód (szyba, czasza… itd) i reką szarpać za linke od kanapy - bo ona jest otwierana mechanicznie linką.
Procedura rozkładania przodu od rozdziału 2-11
I manual te informacje zawiera.
Natomiast ściągając czasze dostaniesz się też do elektryki która pozwoli ci ładować akumulator

Dziękuję Ci bardzo , odezwę się jak to sprawdzę .Moja forza jest z 2009 i może mieć inne rozwiązania .Zarówno kanapę jak i szufladę lewą oprócz otwierania elektrycznego ma otwieranie mechaniczne kluczykiem . Myślę że rozbieranie plastików może być podobne .Nie wiem czy uda mi się przesłać zdjęci tego rozwiązania .Miałem przypadek rozładowania akumulatora i podpiąłem się pod sygnał . Pozdrawiam

nie napisałeś z którego rocznika masz forze. myśle że jeżeli miała by kluczyk to by on był koło kanapy w lub w schowku a nie pod jakimiś tajemniczymi plastikami do rozbierania - bo to nie ma sensu. Skoro masz czas rozkładać plastiki to sobie po rozłożeniu zamek i śrubokrętem otworzysz.

MECHANICAL KEY
This scooter has two mechanical keys.
Use the mechanical key to unlock the front
seat lock and the console box without using
a card key when the card key is lost, the
battery is low (or dead) or doing
maintenance. In case the battery runs flat or
the card key is lost, take along the
mechanical key (1) and ID tag (see page
69) separately.
See your Honda dealer when the
mechanical key is lost.
• Mechanical key does not have the
functions of Honda smart card key
system.
• Do not store the mechanical key in the
center compartment or the left console
box. The mechanical key is used to
unlock the ignition switch for an
emergency (page 69).