Honda Forza 125 pierwsze 1000km

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Honda Forza 125 pierwsze 1000km

Tagi: 

Ten temat zawiera 30 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ixion ixion 3 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 31 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe jacekpj
    jacekpj
    Użytkownik

Słowo wstępu: doświadczenie z jednośladami miałem (i mam) prawie zerowe (nie licząc kiedyś pięknego szlifu na szutrówce gdzieś na końcu świata) a zasoby spokoju wewnętrznego zredukowane korkami prawobrzeżnej Wwy , stąd zdecydowałem się na zakup owego skutera jesieni roku ubiegłego. Jakość więc tej wstępnej oceny będzie niewielka, czysto subiektywna.
    Dlaczego zecydowałem się na ten akurat model : siła reklamy, bodajże w “Do Rzeczy”+posiadanie samochodu tejże marki (bezawaryjny)+brak prawa jazdy A. Generalnie robiłem wszystko od d… strony. Najpierw kupiłem odzież, kask itd, a skuter miałem odebrać za miesiąc.
    Nabycia drogą kupna dokonałem w Honda Plaza – proces cały przebiegł dosyć sprawnie. Czego nie mogę powiedzieć o próbie umówienia się na przegląd po 1000km. Zatem stałego klienta ze mnie mieć nie będą.
    Zalety:
    -spalanie. Zdarza mi się osiągnąć 1,7L/100km, ale zwykle oscyluję w granicach 2,5-2,6L/100km. Nie jestem fanem prędkości maksymalnych, z racji mojego niewielkiego doświadczenia.
    -system start-stop – czy jak tam on się nazywa. Skuter gaśnie gdy zatrzymuję się na światłach, potem wystarczy niewielki ruch manetką i jedziemy. Zadziwia mnie czułość tego mechanizmu. System działa dopiero po kilku-kilkunastu minutach jazdy, a nie od razu.
    -moc silnika – na tyle wystarczająca, że właściwie wystarczy by wystartować na skrzyżowaniu pierwszym. Czyli bezpiecznie.
    -prędkość maksymalna – osiągana przez mnie (192cm+95kg) to ok 115-118km/h.
    -składane lusterka w dosyć ciekawy sposób, ułatwiający przeciskanie się po Żołnierskiej i Marsa z rana.
    -ABS – sprawdzony raz. Działa.
    -mimo moich gabarytów mnie jeżdzi się wygodnie. Zwykle do przejechania mam ciągiem ok 2xpo 50km, jakoś się pozycją nie męczę.
    Chwilowo więcej mi nie przychodzi do głowy zalet.
    Wady:
    -no ja to muszę się łokciami pościskać , żeby dobrze widzieć w lusterkach bocznych. Jakoś tak dziwnie ustawione, że treba przyjąć odpowiednią
    pozycje by dobrze widzieć co tam z tyłu.
    -opony – świetne do jazdy figurowej na lekko wilgotnym asfalcie, łatach asfaltu o innej strukturze, łączeniach asfaltu itede,itepe. Dupa żyje swoim
    życiem, na które nie mamy wpływu (ja) ani na wywijasy jakie robi. W związku z tym wymieniłem na Michelin City Grip i wygląda, że jest lepiej. Ale ten
    temat ocenie za jakieś 200km.
    -cena

Tyle w żołnierskim skrócie.
    Łączę wszelkie wyrazy
    Jacek

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Super, jesteś testerem 🙂 Szerokości i czekam na dalszą relację.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl

Czytaj
    REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.
    Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    WodzuWGK
    Użytkownik

Fajny sprzęt Jacku, gratuluję świetnego wyboru. Co do opon które założyłeś to ” będzie Pan zadowolony” mam je bo są fabrycznie montowane w Aprilii SR MAX i złego słowa nie powiem

Kiedyś Kymco New Dink 50 obecnie Aprilia SR Max 125 i.e.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

A napisz jeszcze, co było założone na fabrycznym montażu, żebyśmy sobie tego kiedyś przypadkiem nie kupili… 🙂

Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    WodzuWGK
    Użytkownik

Nie zdziwiłbym się gdyby to były gumy IRC takie jak w PCX’sie

Kiedyś Kymco New Dink 50 obecnie Aprilia SR Max 125 i.e.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Japończyki znaczy. Nie miałem przyjemności poznać i postaram się tak trzymać 🙂

Zdjęcie profilowe jacekpj
    jacekpj
    Użytkownik

WodzuWGK napisał:

Nie zdziwiłbym się gdyby to były gumy IRC takie jak w PCX’sie

Otoz właśnie te.
    pzdr
    Jacek

szary_z_szeregu
    Użytkownik

Forza jest ze mną od 8 marca 2019. Nakręciłem 800km w tydzień i dwa dni. Wybór na podstawie przeczytanych testów. Rozważałem Yamahę xmax, ale odpadła po 25m od startu 😉 Kupiona podobnie – korki prawobrzeżnej Wa-wy od Tarchomina do Mordoru. Plus weekendowa mototurystyka w promieniu 200km. Czy spełnia założenia? TAK. Dojazd do pracy w porównaniu do samochodu to 35 minut Hondą przy 1h15 w tym samym czasie samochodem. Dziennie zyskuję pół godziny snu więcej i jakieś 45 minut do godziny na powrocie do domu. Pierwsza wycieczka 250km korzystając z pierwszych dni wiosny. Sama przyjemność mimo silnego wiatru. Prędkość maksymalna wyciągnięta po 500km „układania” to 115km/h pod wiatr i 135km/h z wiatrem Ważę… 105kg. Ponieważ jest to FL2018, to nie ma już problemu z oponami. Na sucho prawie się kładę na łukach, na mokro, nie przesadzam :). Zgodzę się co do lusterek, choć po FL powędrowały wyżej i „da się”, ale mogło by być lepiej (125 w klacie, szerokie ramiona). Spalanie 2,4-2,5l i absolutnie mi to odpowiada. Nie zgodzę się, że kupno najpierw ciuchów to „od dupy strony”. Po odbiór pojechałem w pełnym stroju kosmonauty 🙂 Reasumując, jestem bardzo zadowolony z Forzy. Być może doinwestuję w bardziej „wariacki” wariator i tłumik Akrapowić.

p.s. nie miałem problemu z umówieniem przeglądu w HPlaza po 1000km. Przegląd na sobotę umówiłem w piątek tydzień wcześniej. Tylko w weekendy mam czas.

szary_z_szeregu
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no fajny sprzęt. ale i sporo złotówek za tą przyjemność.
    te 115 to weryfikowałes z GPS czy to wg wskazań licznika? Bo producent na naszej stronie sie nie chwali osiągami.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Thomson
    Thomson
    Użytkownik

Też uważam że to bardzo fajny sprzęt. Do akcesoryjnego kufra wchodzi nawet największy kask, tak samo jeśli chodzi o schowek pod pupą. Jest też miejsce na drugi mniejszy kask, do rozmiaru maksymalnie L (zależy od producenta).
    Coś tak trochę mało ci się buja twoja forza, moja wydaje mi się że lata więcej. Jednak ostatni raz jeździłem pół roku temu, jak będę w Polsce to znowu się przejadę.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 31 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie