Honda CBF500 blokada

Witam! Planuje zakup hondy CBF500, prawo jazdy jakie posiadam to kategoria A2. Musi ona zostać “zdławiona”, jako iż nasze prawo pozwala uczestnikom ruchu z kategorią A2, poruszać się jedynie jednośladami z mocą nieprzekraczającą 45koni (CBF500 ma ich 56).
Moje pytanie brzmi, czy jeśli miałbym takiego pecha, że podczas podróży do mechanika spotkałbym kontrolę, to czekałyby mnie niemiła konsekwencja w postaci odebrania prawa jazdy? Nie zależy mi na jeździe niezdławionym motocyklem, respektuje polskie prawo. Chodzi mi o sytuacje, w której do takiego mechanika chciałbym podjechać, a akurat natknąłbym się na kontrole. Niestety nikt u mnie w domu nie potrafi jeździć motocyklami, więc ciężko byłoby się kimś tutaj wysłużyć. Egzemplarz który mnie zainteresował jest z Niemiec, tam właśnie szukam jednośladu. Niestety w niemieckiej ofercie są motocykle jedynie odblokowane, bądź zdławione do 25kW, nigdzie nie ma do 35kW tak jak dopuszcza polskie prawo. Myślicie, że najlepszym wyborem będzie wynajęcie jakiejś lawety do mechanika? Pozdrawiam

laweta jest bezpieczniejsza. nie masz prawa nim jeździć. mało tego - po założeniu blokady wciąż nie masz prawa nim jeździć aż do odebrania nowych papierów z wydziału komunikacji