Honda bali 50 zrywa pasek

Witam mam problem z honda gdyz wymieniałem cylinder z 50 na 70 MALOSSI i kupiłem nowy wariator TOP RACING oraz wentylator wariatora POLLINI wymieniłem olej w przekładni kupilem nowy pasek 700/18/30 , Przy ruszaniu ma moc ogromna pali laczki nawet na rolkach 10g ale po chwili zrywa sie pasek prosze o pomoc co moze byc przyczyna tego

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - ogromna moc. Niestety pasek to nie łańcuch i jest najsłabszym ogniwem w napędzie. Albo kup jakiś pasek wyczynowy albo nie dawaj mu w palnik do oporu.

źle wyregulowany napęd - dużo poślizgu a mało jazdy

Albo korektor momentu do D

myśle że wszystko po trochu - swoje ma, zużycie spore a moc większa.

własnie zauwazyłem ze czy jade 100km/h czy 60 nie ma roznicy i tak zrywa

źle wyregulowany napęd tzn?
zalozyc moze lzejsze rolki ??
wczesniej zauwazyłem na tym cylindrze ze jak miał oryginalny wariator to miał 5g rolki jak załozyłem 8,5 nie miał siły jechac cały sie trzasł przy ruszaniu

honda bali 50 i 100km/h ? nie popłynąłeś za bardzo? na rolkach 8,5g nie ma siły jechać a na 10g pali laczki?
A ty co palisz?

jade 100km/h a rolki miał załozone do wariatora co dali 8g i tez palił laki

musisz sobie koniecznie naprawić prędkościomierz

Całkiem realne i bez ściemy jak założył 70 MALOSSI,miałem taką tylko na Polini sport 70 i paczka bez bólu ale od czego to zależało to ci nie powiem czy od budowy calkowitej skutra,przełożeń czy ch wieczego.

teraz juz znam przyczyne pytanie mam teraz czemu gotuje mi sie olej w przekładni i dlaczego hałasuje przekładnia ?? olej w niej zmieniałem tydzien temu zeby byłuy całe niby kupiłem kevlarowy pasek i własnie po jezdzie 5 minutowej go spalił w drobny mak

kevlarowego paska nie kupuje się do seryjnych gratów tylko do korektorów i wariatorów krytych ceramiką. A olej ci się gotuje bo masz potworne tarcie (poślizg) - albo w samej przekładni albo właśnie na korektorze. A przekładnia hałasuje bo zapewne jest już lekkim złomem i ma znaczące luzy - to by też tłumaczyło to niszczenie pasków

tyulko dziwie sie ze zaczeło to sie dziac po wymianie wariatora

znacie moze jakiegos dobrego w miare taniego mechanika|???

znamy

a kogo proponujecie w poznaniu ??

nie napisałes wcześniej że w poznaniu