Honda bali 100 wariator

Witam, posiadam skuter Honda bali 100. Seryjne rolki w nim ważą 10g, ostatnio zmieniłem je na cięższe (11.6g) niestety okazały się one za ciężkie, myślę nad zmianą wariatora na malossi multivar 2000. W zestawie dostaje rolki 12g czy nie będą one w takim razie za ciężkie ? Dodam, że w opisie wariatora jest napisane, że jego przystosowanie jest do Hondy bali 100. Z góry dzięki za odpowiedź :smiley:

każdy wariator ma inną mase i dobrze działa z innymi rolkami. I to jest jedna prawda.
Druga jest taka że jeżeli to jest wariator który pasuje TYLKO do Hondy Bali 100 to zapewne rolki są dobrane do 100% seryjnego i 100% sprawnego silnika. Jezeli twój odbiega osiagami od serii - to już nie beda idealne.

Chyba że ten sam wariator z tymi rolkami pasuje do wielu modeli (a to bardzo czesto tak jest) - i wtedy hgw czy strojono go na “twoim” silniku i masie skutera ;ub na którymś z innych do których pasuje.
Np ja mam mam Multivara 2000 “dedykowanego” do mojego modelu. Ale on jest też dedykowany do innych (np Kymco Fiddle II o mocy 9KM i masie 110kg, do syma GTS i mocy 12-15KM i masie 170kg i jeszcze do kilku Peugeotów o innych masach i osiagach).
Wiec to jest technicznie wręcz nieprawdopodobne żeby przy tak róznych silnikach zawsze były idealne te same rolki 11.5g z zestawu. U mnie pojechał dopiero na 10-10.5g a na tych 11.5g nie moglem przekroczyć 80km/h i ostatnie 1/4 gazu było “martwe”… tzn mogłem sobie odkręcać ale i tak już szybciej nie jechał.