Holowanie skutera przez lawete

Od razu mówię, że nic się nie stało, ale chciałbym wiedzieć na zapas gdyby coś (odpukać) się stało. Skuter ma wykupione tylko OC w PZU. Mieszkam w Warszawie.

1. A więc przypuśćmy, że doszło do wypadku z mojej winy lub nie z mojej winy, spisujemy oświadczenie, ale co teraz se skuterem? Jest holowany lawetą? Kto za to płaci? Jaki koszt? Przypuśćmy, że do zdarzenia doszło w Warszawie.

2. Jedziemy skuterem i naglę coś się popsuło i nie można dalej jechać - zgasł, benzyna jest itd.
a) Stało się to w Warszawie.
b) Stało się to 50km od Warszawy.

I tak jak wyżej. Co teraz? holowanie? Jaki koszt? Kto za to płaci? Gdzie najtaniej itd.

1. Po stłuczce / wypadku po spisaniu oświadczenia skuter możesz zaprowadzić do domu a następnie udajesz się do ubezpieczalni to zgłosić i w przypadku gdy Ty jesteś winny musisz naprawić skuter ze swojej kieszeni a Twoje OC idzie na kierowcę który nie był winien i na odwrót jeśli to Ty byłeś niewinny.
2. Jeśli nie masz wykupionego assistance to jasne że możesz skorzystać z lawety ale na Twój koszt. Jeśli masz wykupione assistance to laweta przyjeżdża pakuje skuter i jedzie z Tobą do domu.

Kapuchon napisał:

1. Po stłuczce / wypadku po spisaniu oświadczenia skuter możesz zaprowadzić do domu a następnie udajesz się do ubezpieczalni to zgłosić i w przypadku gdy Ty jesteś winny musisz naprawić skuter ze swojej kieszeni a Twoje OC idzie na kierowcę który nie był winien i na odwrót jeśli to Ty byłeś niewinny.
2. Jeśli nie masz wykupionego assistance to jasne że możesz skorzystać z lawety ale na Twój koszt. Jeśli masz wykupione assistance to laweta przyjeżdża pakuje skuter i jedzie z Tobą do domu.

A jak do zdarzenia doszło po za Warszawą np. 100km i nie jestem winny, to kto pokrywa koszt holowania?

Ty pokrywasz, tak sądzę, jeśli masz zwykłe oc. To moje zdanie, ale niech ktoś inny się wypowie.