Help, musze dolac troszke oleju, do romet 727 komfort,

W ksiazce serwisowej napisano 10W40, czy marka oleju ma jakies znaczenie Lotos, Mobil czy jakis inny? Przebieg 6000 km. Podpowiedzcie prosze...

A zmieniłeś(aś) go całkowicie przy 2000 km, 4000 km 6000 km ?

Wszystko bylo zalatwiane w przegladach gwarancyjnych, ostatni 6000 km, na poczatku maja br.

Olej może być innej firmy, lecz musi mieć oznaczenia 10w40. Oleju musi być między kratkami na bagnecie. Nie może być powyżej kratek, ani poniżej. Najlepiej aby był na poziomie 3/4 kratek.

olej jest na 3/4 kratek, myslalam ze to juz trzeba uzupelniac. Przeglady gwarancyjne juz sie skonczyly i musze sama sie wszystkim zajac. Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :)

Tylko samochodowego nie dolewaj :)

a to niby czemu? Olej to olej. Ja mam "samochodowy" 10w40 półsyntetyczny.

I może dlatego masz ciągle problemy z silnikiem :)

możliwe. A czym się różni olej samochodowy a nie samochodowy o tych samych numerach, i rodzajach?

Podstawowe różnice:
silniki moto mają:
- mniejszą pojemność i gabaryty wszystkiego
- mniej więcej 2x wyższe obroty
- chłodzenie powietrzem - praktycznie wszystkie 50-tki
Silniki motocyklowe są najprościej mówiąc bardziej obciążone od samochodowych.
No i cena, motocyklowe są droższe, a czymś to jest spowodowane :)

masz racje, za tys. km jak bd zmieniał olej to kupie taki za 60 zł "motocyklowy"

Ale po co? Masz mokre sprzegło? Nie. No chyba, że masz za dużo kasy. Silniki motocyklowe są mocno obciażone ale motorowerom w zupełności wystarczy samochodowy 10W40 lub 15W40.

Wiadomo, że co człowiek to opinia, ja leję motocyklowy. A ktoś jak ma ochotę to i na rzepakowym pojedzie :)