Hamulec przedni co jest?

Witam wytłumaczy ktoś jak odpowietrzyć hamulec w skuterze piaggio 2T
tylko dokładnie bo ciemny w tym jestem prosze :) i dlaczego wogóle klocki sie w hamulcu nie ruszaja dodam ze klocki jakos dziwnie lataja po tym;d

machasz klamką kilka razy , naciskasz i przytrzymujesz a następnie odkręcasz odpowietrznik na zaciski ( schodzi luft ) zakręcasz odpowietrznik i znów machasz klamką , i tak do skutku aż stwardnieje klamka a w układzie nie będzie powietrza - tylko nie zapomnij dolewać płynu hamulcowego bo znów zapowietrzysz .

a przewody maja byc podlaczane do zacisku a co to ten odpowietrznik?

przewody muszą być podpięte bo inaczej lał byś płyn na drogę ,
odpowietrznik to taka mała ( śrubka , nakrętka z dziurką ) na zacisku - bodajże na klucz 7

a ile cos takiego bede musial robic robilem juz z 4 razy i nic tylko jakis plyn wyplywa z tego i na ile czasu mam to odkrecic ? ;p sry ze taki zielony jestem w tym

pompujesz , przytrzymujesz i popuszczasz odpowietrznik na chwilkę by płyn wyciskał powietrze , zakręcasz odpowietrznik puszczasz rączkę i dalej pompujesz , musi wyjść całe powietrze , jak już sam płyn będzie leciał i twardsza rączka będzie to jest git , naciskaj klamką po 10 razy - efektu nie będzie od razu ale dopiero po wielokrotnym pompowaniu ( do skutku ) a jak ubędzie ci płyn i załapie powietrze to wszystko od nowa , pilnuj poziom płynu.

zrobilem juz z 15 razy i nic tylko ten plyn sie wylewa juz z 3 razy tak wylal jutro bede pompowal dalej :d ale moze nic sie nie robic przez to ze klocki metal sam zostal albo ze kola jest zdjete i sam zacisk jest zalozony?

no ty chyba sobie jaja robisz !!! wszystko ma być poskładane a klocki dobre a nie sama blacha , w taki sposób to wypchnołeś cylinderek ( może lepiej to zostaw i daj na byle jaki warsztat to ci to opanują )

hehe ja mieszkam w wiosce i nie dużo osób łapie sie za skotery plastiki tez sciagniete sa kolo nie problem zalozyc ;p a z tym cylinderkiem to duzy problem? ;p

tłoczek należy wsadzić z powrotem w cylinderek - ale delikatnie i prosto by nie ściąć oringu ( uszczelniacza ) dla lekko kumatych to nie problem.

hehe to bede musial sie dowiedziec pierw ktora to czesc ;d
a czy to normalne ze klocki lataja te i we wte po tych zaciskach reka bez problemu na luzie je przsuwam?

nie masz klocków tylko blachy , dziwie się że ich nie zgubiłeś.

hehe to pojade do jakiegos sklepu kupie klocki i dopiero zaczne z tym robic;p nawet zryte to widac kolega mi z rok temu mowil ze dziwi sie ze jeszcze nie wyjeb... na tych klockach bo to zryty metal jest jak zobaczylem a klocki zmierzyc wielkosc czy lepiej pokazac stare bo niewiem zabardzo?

idź ze starymi bo i tak nie wiesz jak zmierzyć

Dominikkm - ty to sobie chyba jaj prawisz... Ile masz lat?

Mario1 - Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

WODZU mnie to wisi , starałem się chłopakowi pomóc , ja to bym odpowietrzył nawet na samym zacisku , ale jak to wytłumaczysz komuś bez pojęcia ?.

Dominikkm napisał:

Witam wytłumaczy ktoś jak odpowietrzyć hamulec w skuterze piaggio 2T
tylko dokładnie bo ciemny w tym jestem prosze :) i dlaczego wogóle klocki sie w hamulcu nie ruszaja dodam ze klocki jakos dziwnie lataja po tym;d

Lepiej to zostaw i zleć to komuś kto ma trochę o tym pojęcia bo jeszcze źle poskładasz i sobie krzywdę zrobisz bez hamulca.

bo to jest tak:
świeca nie pali się.....
tłok nie nic nie widzi.....
i może pierdal..ć po zaworach
:)

ale mnie zjechał;d nie kazdy geniusz jak WODZU :D

aha i prosze cie niemow do mnie swoim imieniem.