Hamulec przedni co jest?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #113988 Reply
    Dominikkm
    Użytkownik
    • 11

Witam wytłumaczy ktoś jak odpowietrzyć hamulec w skuterze piaggio 2T
    tylko dokładnie bo ciemny w tym jestem prosze 🙂 i dlaczego wogóle klocki sie w hamulcu nie ruszaja dodam ze klocki jakos dziwnie lataja po tym;d

#113991 Reply
    Mario1
    Użytkownik
    • 0

machasz klamką kilka razy , naciskasz i przytrzymujesz a następnie odkręcasz odpowietrznik na zaciski ( schodzi luft ) zakręcasz odpowietrznik i znów machasz klamką , i tak do skutku aż stwardnieje klamka a w układzie nie będzie powietrza – tylko nie zapomnij dolewać płynu hamulcowego bo znów zapowietrzysz .

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#114032 Reply
    Dominikkm
    Użytkownik
    • 11

a przewody maja byc podlaczane do zacisku a co to ten odpowietrznik?

#114037 Reply
    Mario1
    Użytkownik
    • 0

przewody muszą być podpięte bo inaczej lał byś płyn na drogę ,
    odpowietrznik to taka mała ( śrubka , nakrętka z dziurką ) na zacisku – bodajże na klucz 7

#114056 Reply
    Dominikkm
    Użytkownik
    • 11

a ile cos takiego bede musial robic robilem juz z 4 razy i nic tylko jakis plyn wyplywa z tego i na ile czasu mam to odkrecic ? ;p sry ze taki zielony jestem w tym

#114065 Reply
    Mario1
    Użytkownik
    • 0

pompujesz , przytrzymujesz i popuszczasz odpowietrznik na chwilkę by płyn wyciskał powietrze , zakręcasz odpowietrznik puszczasz rączkę i dalej pompujesz , musi wyjść całe powietrze , jak już sam płyn będzie leciał i twardsza rączka będzie to jest git , naciskaj klamką po 10 razy – efektu nie będzie od razu ale dopiero po wielokrotnym pompowaniu ( do skutku ) a jak ubędzie ci płyn i załapie powietrze to wszystko od nowa , pilnuj poziom płynu.

#114121 Reply
    Dominikkm
    Użytkownik
    • 11

zrobilem juz z 15 razy i nic tylko ten plyn sie wylewa juz z 3 razy tak wylal jutro bede pompowal dalej :d ale moze nic sie nie robic przez to ze klocki metal sam zostal albo ze kola jest zdjete i sam zacisk jest zalozony?

#114122 Reply
    Mario1
    Użytkownik
    • 0

no ty chyba sobie jaja robisz !!! wszystko ma być poskładane a klocki dobre a nie sama blacha , w taki sposób to wypchnołeś cylinderek ( może lepiej to zostaw i daj na byle jaki warsztat to ci to opanują )

#114128 Reply
    Dominikkm
    Użytkownik
    • 11

hehe ja mieszkam w wiosce i nie dużo osób łapie sie za skotery plastiki tez sciagniete sa kolo nie problem zalozyc ;p a z tym cylinderkiem to duzy problem? ;p

#114130 Reply
    Mario1
    Użytkownik
    • 0

tłoczek należy wsadzić z powrotem w cylinderek – ale delikatnie i prosto by nie ściąć oringu ( uszczelniacza ) dla lekko kumatych to nie problem.

#114134 Reply
    Dominikkm
    Użytkownik
    • 11

hehe to bede musial sie dowiedziec pierw ktora to czesc ;d
    a czy to normalne ze klocki lataja te i we wte po tych zaciskach reka bez problemu na luzie je przsuwam?

#114135 Reply
    Mario1
    Użytkownik
    • 0

nie masz klocków tylko blachy , dziwie się że ich nie zgubiłeś.

#114137 Reply
    Dominikkm
    Użytkownik
    • 11

hehe to pojade do jakiegos sklepu kupie klocki i dopiero zaczne z tym robic;p nawet zryte to widac kolega mi z rok temu mowil ze dziwi sie ze jeszcze nie wyjeb… na tych klockach bo to zryty metal jest jak zobaczylem a klocki zmierzyc wielkosc czy lepiej pokazac stare bo niewiem zabardzo?

#114141 Reply
    Mario1
    Użytkownik
    • 0

idź ze starymi bo i tak nie wiesz jak zmierzyć

#114151 Reply
    WODZU
    Użytkownik
    • 71

Dominikkm – ty to sobie chyba jaj prawisz… Ile masz lat?

Mario1 – Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem…

#114156 Reply
    Mario1
    Użytkownik
    • 0

WODZU mnie to wisi , starałem się chłopakowi pomóc , ja to bym odpowietrzył nawet na samym zacisku , ale jak to wytłumaczysz komuś bez pojęcia ?.

#114158 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

Dominikkm napisał:

Witam wytłumaczy ktoś jak odpowietrzyć hamulec w skuterze piaggio 2T
    tylko dokładnie bo ciemny w tym jestem prosze 🙂 i dlaczego wogóle klocki sie w hamulcu nie ruszaja dodam ze klocki jakos dziwnie lataja po tym;d

Lepiej to zostaw i zleć to komuś kto ma trochę o tym pojęcia bo jeszcze źle poskładasz i sobie krzywdę zrobisz bez hamulca.

#114159 Reply
    R2_D2
    Uczestnik
    • 4

bo to jest tak:
    świeca nie pali się…..
    tłok nie nic nie widzi…..
    i może pierdal..ć po zaworach
    🙂

#114170 Reply
    Dominikkm
    Użytkownik
    • 11

ale mnie zjechał;d nie kazdy geniusz jak WODZU 😀

aha i prosze cie niemow do mnie swoim imieniem.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Hamulec przedni co jest?
Twoje informacje:

Back to top button