Hamulec. Problem

Witam. Mam problem z tylnym hamulcem (bebnowy). Mianowicie hymmm... klamka nie odbija. kiedy nacisne klamke nie wraca z powrotem do końca tylko : świeci się światło STOP, aby przestało świecić musze wypchnąc klamkę aż sie wróci do końca w wtedy wychodzi mi to takie jakby zabezpieczenie na linke. Jak to naprawic???

Wykręć koło, rozbierz hamulec, wyczyść rozpieracz szczęk i nasmaruj go cienką warstwą smaru. Przy okazji nasmaruj linkę olejem, dozując olej strzykawką.

ok dzięki. jeszcze jakieś sugestie?

Pewnie szczęki już są zużyte i rozpierak się blokuje. Czyli należy wymienić okładziny w hamulcu. Hamuje poprawnie, czy może muisz już mocno wcisnąć hamulec?

sprawdź stan sprężyny na lince
jest przy samym ramieniu rozpieraka, najczęściej ona jest winna wszystkiemu

dla pewności musze zadac jeszcze trzy pytania
- jak hamujesz ( ostro ździerasz koło- czy delikatnie - cała siła idzie na szczeki a nie na oponę)
- jakie masz opony 3" czy 3.5"?
- ile masz najechane

A teraz kilka przykładów na ten temat
- mam baotian bt-49qt-9 pod naklejkami Maver action ( a już właściwie bez naklejek) i szczęki wymieniałem po około 1000 km - bo oryginalne się szybko zużyły a nie były tak ostro używane obecne mam od 2.5 k km i są w dobrym stanie
- mój brat ma zipp basic ( to samo co mój i romet 727p10) miał koło 3 " i zajechał je w 1000 km przy czym szczęki są niemal jak nówki obecnie ma dużą oponę 3,5" ( sam zakładałem) i ciągle zatrzymuje koło bez problemu ( tak po za tym tę starą opone zajechał w zaledwie 28 dni , przy czym często wykonywał hamowania z 80 km/h ( odblokowany) i do tego na asfalcie - opona szybko skapitulowała - zdarta w dwóch miejscach na 5 i 10 cm odcinkach )

a tak na temat jeżeli jeździłeś po błocie to wyczyść wnętrze bębna wyjmij szczeki i dokładnie wyczyść i nasmaruj czymś rozpierak od szczęk najlepiej małą ilością wd-40 , podkreślam punktowo i małą ilością, no i sprawdź tę sprężynę, ale ona zazwyczaj nie pęka

uuuuu. napisałem się