Hamulec. Problem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #72407 Reply
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

Witam. Mam problem z tylnym hamulcem (bebnowy). Mianowicie hymmm… klamka nie odbija. kiedy nacisne klamke nie wraca z powrotem do końca tylko : świeci się światło STOP, aby przestało świecić musze wypchnąc klamkę aż sie wróci do końca w wtedy wychodzi mi to takie jakby zabezpieczenie na linke. Jak to naprawic???

#72411 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Wykręć koło, rozbierz hamulec, wyczyść rozpieracz szczęk i nasmaruj go cienką warstwą smaru. Przy okazji nasmaruj linkę olejem, dozując olej strzykawką.

#72557 Reply
    romet727p10
    Użytkownik
    • 51
    • 471Postów:

ok dzięki. jeszcze jakieś sugestie?

#72793 Reply
    agentmb
    Uczestnik
    • 2
    • 295Postów:

Pewnie szczęki już są zużyte i rozpierak się blokuje. Czyli należy wymienić okładziny w hamulcu. Hamuje poprawnie, czy może muisz już mocno wcisnąć hamulec?

#72822 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

sprawdź stan sprężyny na lince
    jest przy samym ramieniu rozpieraka, najczęściej ona jest winna wszystkiemu

#72824 Reply
    Im_Jurek
    Użytkownik
    • 4
    • 484Postów:

dla pewności musze zadac jeszcze trzy pytania
    – jak hamujesz ( ostro ździerasz koło- czy delikatnie – cała siła idzie na szczeki a nie na oponę)
    – jakie masz opony 3″ czy 3.5″?
    – ile masz najechane

A teraz kilka przykładów na ten temat
    – mam baotian bt-49qt-9 pod naklejkami Maver action ( a już właściwie bez naklejek) i szczęki wymieniałem po około 1000 km – bo oryginalne się szybko zużyły a nie były tak ostro używane obecne mam od 2.5 k km i są w dobrym stanie
    – mój brat ma zipp basic ( to samo co mój i romet 727p10) miał koło 3 ” i zajechał je w 1000 km przy czym szczęki są niemal jak nówki obecnie ma dużą oponę 3,5″ ( sam zakładałem) i ciągle zatrzymuje koło bez problemu ( tak po za tym tę starą opone zajechał w zaledwie 28 dni , przy czym często wykonywał hamowania z 80 km/h ( odblokowany) i do tego na asfalcie – opona szybko skapitulowała – zdarta w dwóch miejscach na 5 i 10 cm odcinkach )

a tak na temat jeżeli jeździłeś po błocie to wyczyść wnętrze bębna wyjmij szczeki i dokładnie wyczyść i nasmaruj czymś rozpierak od szczęk najlepiej małą ilością wd-40 , podkreślam punktowo i małą ilością, no i sprawdź tę sprężynę, ale ona zazwyczaj nie pęka

uuuuu. napisałem się

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Hamulec. Problem
Twoje informacje:

Back to top button