Hamulec nie hamuje

Witam.
Posiadam skuter Kingway Fiesta 4T. Mam problem z tylnim hamulcem bębnowym. Kidy kupiłem skuter hamulec hamował idealnie jednak po czasie właściwie prawie całkiem przestał hamować. Nie pomogła wymiana szczęk. Co może być przyczyną?

tam przy kole powinno być takie pokrętło.. tak jakby to zaciskania hamulca (jak naciskasz dźwignię to hamulec bardziej ciągnie) szczęki się może trochę zużyły i trzeba po prostu dokręcić hamulec ;p

Hamulec bębnowy to bardzo prosta konstrukcja, rozbierz koło, obejrzyj, oczyść wszystkie elementy, zobacz czy nie jest uszkodzony ten... no to coś co siedzi między końcówkami szczęk i gdy linka ciągnie, skręca się i je rozpiera - nie wiem jak to nazwać. Szczęki o prawidłowym rozmiarze założone? Tak jak kolega napisał - sprawdź regulację, nie zaszkodzi. Jeśli wszystko działa i wygląda OK, pozostaje jeszcze jedna rzecz - hamulec bębnowy jest dość szczelny, ale nie hermetyczny (nie ma jak) i jeśli dostała się tam choć odrobina oleju (na przykład od strony przekładni jakaś uszczelka puszcza), to okładziny uległy zaolejeniu i hamować nie będą - nie ma siły.