Gwizd/świst z napędu? Sym Fiddle II 50 4T - film

Cześć,

Mam problem, pomóżcie. Podczas jazdy pojawia się świst niczym z odrzutowca. Wymieniłem wszystkie łożyska w przekładni po tym jak na łożysku wałka sprzęgła pojawił się luz przez co skuter wpadał w straszne drgania. Niektórzy sugeruja dzwon lub wymiane sprzęgła ale moje podejrzenia również padają na wał i łożyska. Jest luz osiowy ( do przodu i do tyłu) natomiast na boki wał ani drgnie. Czy taki luz jest normalny?
Co sądzicie w czym może tkwić problem? Załączam film.

https://www.youtube.com/watch?v=c0HVoi1Tyzs

Nie wiem skąd taki dżwięk ale nie wydaje mi się, żeby to było z napędu, a już na pewno nie ze sprzęgła.

Na podnóżce przy otwartej pokrywie wyje słabo dopiero podczas jazdy daje czadu. Trudno wyczuć skąd dokładnie świszczy. Zastanawia mnie kwiestia tego luzu osiowego na wale czy to normalne

Co do luzu to Ci nie powiem, ale wydaje mi się, że powinno być wszystko na sztywno - nie powinno się nic ruszać.

A sprawdzałeś, czy masz olej w przekładni?

Tak, olej jest na 100% Zalewałem 85W90 i nawet 85W140

Może pasek o coś ociera?

NIe zauważyłem żeby ocierał o cokolwiek

Ja mam taki sam świst u siebie w romecie ... na 100% to gdzieś z pod pokrywy , do tego czasami szarpanie na starcie. Ja obstawiam sprzęgło lub przekładnię, w/g mnie gdzieś z tylnej części pokrywy to słychać.
Pytałem w warsztacie ... podobno tak ma być, tylko czasami jest w miarę cicho a czasami daje po uszach jak silnik F-16 tylko osiągi mizerne :P
W planach wymiana cylindra.... jeszcze czekam czy na gwarancji tego nie oddać przed zmianą. Ciekawe co mi w serwisie powiedzą ;)

Sprzęgło wsadziłem komletne nowe i nic nie pomogło. W przekładni wymieniłem wszystkie łożyska.

Czy taki luz wału ma prawo bytu? FILM

https://www.youtube.com/watch?v=3j1npH3UPCA

Czeka Cię wymiana wału. Proponuje Top racing lub motoforce (cena ~360 zł). Co do luzu, to tam nie może być żadnego luzu! Tylko wał musi się obracać. Gdy będziesz zmieniał wał nie zapomnij o nowych uszczelkach, i uszczelniaczach.

no, luz poprzeczny na wale to masz nieziemski.

Witaj jakie dałeś łożysko zamiast 6303x3 ?