Gwint na wale=Co? I jak?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Gwint na wale=Co? I jak?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam

Ostanio zabrałem się za przywrócenie do życia mojego crackera i otóż mam takie pytania:

1.Kiedyś podczas zakręcania wyrobił mi się gwint na wale a akurat był to dzień przed zakończeniem seoznu, tak więc o 12 w nocy z kuzyn zrobilismy nowy ale szeroki a powinien być drobny, zauważyłem że jest krzywo i chcę zrobić nowy. Tak więc jak to zrobić bo jestem lewy, aha i ten gwint nowy jest tego samego rozmiaru co seryjny.

2.Wał niema luzów i przeciwtalerz zatacza ósemki ? Dlaczego tak jest ?

Anonimowy

zatacza ósemki ponieważ źle nakręciłeś nakretke i nie dociska równo z każdej strony :}

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Anonimowy

A co z tym gwintem, jak go przegwintować itp. Jestem w tym ciemny

Anonimowy

najprościej byłoby oddać to komuś kto się tym zajmuje, jak nie masz o tym pojęcia to lepiej się za to nie bierz. Nie wiem czy da się zrobić już taki sam gwint, czy nie trzeba zrobić mniejszego,

Anonimowy

Takiego samego to na bank nie zrobisz. Musisz mniejszy zrobić niestety …

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

Jak jestes w tym ciemny to się za to nie bierz. Ja to robilem tak:
    1 Szlifierką kontową weszlifowalem pozostalosci po starym gwincie
    2 Polem trochę oleju na miejsce gdzie ma byc gwint
    3 Narzynką 10mm(serujny 12mm) z drobnym gwintem(nie wiem dokladnie jaki to jest symbol) powoli nakrecalem na wał pamietajac ze co 2-3 obroty trzeba się cofnąc zeby gwint wyszedl rownomierny i ładny.
    4 Kupujesz nakretke i to by było na tyle 😛

Anonimowy

A może wiecie gdzie takie coś robią ? Może w serwisie samochodowym ?

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie