Gwint na wale=Co? I jak?

• Ten temat ma 6 odpowiedzi, 1 odpowiedź, a ostatnio został zaktualizowany 12 years, 1 month temu przez Anonim.
Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #258647 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Witam

Ostanio zabrałem się za przywrócenie do życia mojego crackera i otóż mam takie pytania:

1.Kiedyś podczas zakręcania wyrobił mi się gwint na wale a akurat był to dzień przed zakończeniem seoznu, tak więc o 12 w nocy z kuzyn zrobilismy nowy ale szeroki a powinien być drobny, zauważyłem że jest krzywo i chcę zrobić nowy. Tak więc jak to zrobić bo jestem lewy, aha i ten gwint nowy jest tego samego rozmiaru co seryjny.

2.Wał niema luzów i przeciwtalerz zatacza ósemki ? Dlaczego tak jest ?

• #258648 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

zatacza ósemki ponieważ źle nakręciłeś nakretke i nie dociska równo z każdej strony :}

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

• #258649 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A co z tym gwintem, jak go przegwintować itp. Jestem w tym ciemny

• #258650 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

najprościej byłoby oddać to komuś kto się tym zajmuje, jak nie masz o tym pojęcia to lepiej się za to nie bierz. Nie wiem czy da się zrobić już taki sam gwint, czy nie trzeba zrobić mniejszego,

• #258651 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Takiego samego to na bank nie zrobisz. Musisz mniejszy zrobić niestety …

• #258652 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Jak jestes w tym ciemny to się za to nie bierz. Ja to robilem tak:
      1 Szlifierką kontową weszlifowalem pozostalosci po starym gwincie
      2 Polem trochę oleju na miejsce gdzie ma byc gwint
      3 Narzynką 10mm(serujny 12mm) z drobnym gwintem(nie wiem dokladnie jaki to jest symbol) powoli nakrecalem na wał pamietajac ze co 2-3 obroty trzeba się cofnąc zeby gwint wyszedl rownomierny i ładny.
      4 Kupujesz nakretke i to by było na tyle 😛

• #258653 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A może wiecie gdzie takie coś robią ? Może w serwisie samochodowym ?

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Gwint na wale=Co? I jak?
Twoje dane:

Back to top button