Gwarancja a przegląd

Witam, planuje kupić nowego Benelli BN 125, nigdy nie miałem motocykla tymbardziej nowego. Jak wiadomo gwarancja jest na 2 lata, przeglądy serwisowe trzeba robić aby gwarancja była podtrzymania. Mam takie pytanie… Najbliższy salon i serwis (Benelli) jest ode mnie ok 130km, zakup nie jest problemem, raczej serwis…
Czy pierwsze przeglądy serwisowe muszę wykonywać w serwisie Benelli które są podane na stronie www? Mogę taki serwis przeprowadzić w innych serwisach?

z tymi przeglądami to jest śliska sprawa. teoretycznie możesz wykonać w każdym “warsztacie profesjonalnym” tzn takim co sie tym zajmuje zawodowo i wystawi ci kwit. Ale warto tez żeby taki warsztat znał zakres przeglądu w tym modelu. Potem w razie usterki może być przepychanka kto zawinił.
Wiec najlepiej przeglądy robić w warsztatach z listy autoryzowanych - bo to potencjalnie powoduje że to bedzie dobrze zrobiony przegląd. Co i tak bywa tylko teorią często - ale przynajmniej “formalnie” zrobiłes jak powiniennes.

A przeglądy serwisowe co jaki czas/przebieg się robi?

pewnie 300, 1000 i 3000 lub 5000km

Cześć,
niedawno nabyłam skuter ZIPP Appia 125, po 300 km muszę zrobić przegląd. I tutaj moja wielka prośba, obdzwoniłam już 8 punktów, niestety nigdzie nie ma autoryzowanego serwisu w mojej okolicy.

Czy ktoś zna jakiś autoryzowany serwis ZIPP w okolicach Oławy, Jelcza Laskowice? Do 50 km od Jelcza najlepiej. Jest tylko jeden warunek, to nie może być VISATEX z Wrocławia, za każdą inną sugestię ozłocę!