Grzanie sie silnika skuter 4t 80ccm

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Grzanie sie silnika skuter 4t 80ccm

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Berg Berg 3 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Maati
    Maati
    Użytkownik

Witam
    Tydzień temu zmieniłem cylinder i tłok na 80ccm. Mam problem, ponieważ silnik strasznie sie grzeje. Po przejechaniu kilku km jest gorący. Na 50 takiego problemu nie miałem. Co może byc przyczyną grzania się silnika ?

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Docieranie – przecież części muszą się ułożyć i dotrzeć do siebie. Powodują dużo większe tarcie i przez to wydziela się taka ilość ciepła. Musisz przeczekać pierwsze 300-400km i potem powinno być lepiej. Jedyna rada – jeżdzij delikatnie, nie piłuj silnika i rób częste postoje po 10-15km jazdy.

Zipp Salmo: przebieg 56598km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 156km.
    Zdjęcie profilowe Maati
    Maati
    Użytkownik

Dzięki wielkie ;-). Jeszcze jedno pytanko jaki olej najlepszy na docieranie ? 😀

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj trójkołowy CAN-AM Ryker 900 na prawo jazdy B

Wrażenia z jazdy, których nie da się porównać z czymkolwiek na czym do tej pory jeździłeś. 77 KM, skrzynia CVT, ABS i kontrola trakcji w standardzie. Odkryj trójkołowy Can-Am Ryker Rally Edition.
    Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Z tym piłowaniem się nie zgadzam. Przy prawidłowym docieraniu powinno się jeździć ze zmiennymi obrotami. Raz wyższe raz niższe i dodatkowo hamować silnikiem. Jeżeli będziemy poruszać się tylko na niskich obrotach, to zamulimy silnik a samo dotarcie zajmie dużo więcej czasu. Jeżeli chodzi o przerwy, to tu się jak najbardziej zgadzam. Nie wolno przegrzać silnika, bo będzie to dla niego koniec.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125
    Zdjęcie profilowe Maati
    Maati
    Użytkownik

Właśnie tak robie czasami wyższe obroty czasami niższe tak czytałem na innych forach.

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Jeszcze rodzi się pytanie, co oznacza stwierdzenie „silnik strasznie sie grzeje” i ile wynosi mniejsze grzanie niż to co kolega podał. Co się grzeje – przekładnia czy cylinder? A może kanapa aż parzy w tyłek? Jaka temperatura powinna być dobra a jaka jest za duża? To takie trochę wróżenie z fusów. Po czym poznajesz że „strasznie się grzeje” i co? Bo silnik zaczyna się na mocowaniu do ramy a kończy na ośce tylnego koła.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Zdjęcie profilowe Maati
    Maati
    Użytkownik

Grzeje się ponieważ po przejechaniu 3 km pokrywa głowicy jest gorąca sie dotknąć nie da to samo kolanko ale to chyba normalne 😀

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Normalne. Zima się skończyła, dni są cieplejsze, więc i chłodzenie gorsze. Nie przejmuj się, jest dobrze, ma być gorące.

Zdjęcie profilowe Maati
    Maati
    Użytkownik

Dzięki za pomoc 🙂 A olej najlepszy na docieranie jaki ??? 😀 bo wcześniej wlalem CASTROLA do 4t trochę drogi xd a teraz kupiłbym jakiś inny. Jaki polecasz ??? 😀

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Mogę tylko powiedzieć jak ja robiłem:
    – po założeniu nowego zestawu – 0 km i wlany mineralny Lotos-15W40, wymiana przy 30, 100, 300 km
    — pierwsze 30 km w odcinkach po 10 km i przerwa dla ostygnięcia silnika.
    — jazda do 500 km delikatna
    – przy 500 km wymiana na półsyntetyk Castrol-10W40
    — od 500…1000 km już się rozpędzałem nawet do 60 km/h ale powoli i bez zbędnego obciążania silnika
    – przy 1000km wymiana znów na ten sam półsyntetyk 10W40 Castrola i tak jeżdżę.
    Opinie i sposoby są różne, wybrałem taką. Gdzieś czytałem, że nie trzeba wymieniać już po 30 km, ale mnie to ani ziębi ani grzeje; zrobiłem po swojemu. Teraz nie narzekam, silniczek pracuje i mruczy jak pszczółka 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie