Grupa Śląska - nasze wycieczki

Witam.
Chciałbym otworzyć taki dział jak koledzy z Mazowieckiego.

Kolejna nasza wycieczka odbędzie się w dniach 13/14 sierpień. Cel wyprawy: Zwardoń.

Na chwilę obecną jest już nas 8 ludzi. Koszt wynajęcia pokoju 35 zł osoba. Wszyscy chętni pisać w tym temacie.
Więcej szczegółów poda KrzysiekP.

Pozdrawiam

Bliźniaczy temat :)

Fajnie by było, jak by grupa Śląska spotkała się kiedyś z grupą Mazowiecką :)

Może w przyszłym sezonie :) .

Panowie i Panie do Zwardonia już się zgłosiła 8 pozostało 4 miejsca. Spanie w pokojach 4/3/3/2(dla mojego kolegi z drugiej roboty który pojedzie ze swa Panią). Wyjazd w granicach 7-9 z Katowic z pod hotelu Angelo na ulicy sokolskiej.Zapytacie czemu tak wczas - gdyż trasa do pokonania jest blisko 3-krotnie dłuższa niż nad wodę do Boguchwałowic i trudniejszy teren. Ze względu na długość trasy i poruszeni sie drogami głównymi rozdzielimy się na grupki po 5/6 maszyn. trasa powiedzie przez TYCHY PSZCZYNĘ BIELSKO ŻYWIEC. W BIELSKU zahaczymy o jakiś market i zrobimy "grupowe zakupy". Będzie to najwygodniejsza forma aby nie wieść wszystkiego z domu. Prośba do Tomka by ogarnął w miarę możliwości pieczywo a resztę kupimy po drodze. Koszt wypady tzn cena za nocleg to 35 zł od osoby. Transze jak poprzednio. W środę będę wysyłał zaliczkę na nocleg. Właściciel obiektu prosił grzecznie o przesłanie zaliczki w kwocie 100 zł.

Wiem że każdy z was już pewnie się skrzywił jak tylko napisałem że trasa będzie drogami głównymi ale jak sami popatrzycie na linka
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,26,19.38032,49.89504?l=9460c7c3fd15cc91
to dostrzeżecie że jest to najwygodniejsza i w miarę najkrótsza trasa. nie będziemy jechali żadnymi odcinkami dróg kategorii S czyli ekspresowej :) Myślę że dobrą prędkością przelotową będzie taka koło 50-60 km/h. Oczywiście zrobimy postoje by naszych maszyn nie zajechać.

to może tyle wstępu :)

Panowie i Panie aktualizacja mapy i już chyba ostateczna :) Można zgłaszać poprawki

http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,26,18.97968,49.51300?l=1970612c3c1f9ed4

koretka odcinka od milówki do zwardonia trasa rownoległa bo poprzednia pokazywała trase s89
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,21,18.98336,49.51956?l=c7fb5b6f7ec8d599

madi napisał:

Bliźniaczy temat :)
Fajnie by było, jak by grupa Śląska spotkała się kiedyś z grupą Mazowiecką :)

Inicjowałem taki spot na Sielpi k. Końskich, ale nie wyszło...może kiedyś się uda? ;)

KrzysiekP napisał:

koretka odcinka od milówki do zwardonia trasa rownoległa bo poprzednia pokazywała trase s89
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,21,18.98336,49.51956?l=c7fb5b6f7ec8d599

Krzysiek po co ci jakieś mapy?? tam dojedziesz z palcem w nosie.. :D

Pitero wiem doskonale o tym ale wolałbym nie wjechać u samego celu na drogę typu s i zapłacić solidnego mandatu :)

Aha, chyba że tak.. ;)

Krzysiek to jest S69, s89 nie ma nawet :)

madi przecierz sie poprawiłem

Pietro kiedy kupujesz maszynę nową?

KrzysiekP napisał:

Pietro kiedy kupujesz maszynę nową?

Sorry że dopiero teraz odp. byłem na imprezie. Właśnie nie wiem kiedy coś kupię..? Chciałbym jakąś 125-kę. Pasowałby mi Quantum R gdyby był w wersji 125ccm. Ech...pojeździło by się z Wami...

Pietro a może kupisz sobie junaka. Wyszła nowa maszyna od nich stylizowana na chopera troche ale i koszt nie mały bo ponad 10tys zł nowy z salonu

Eee..najeździłem się już chopperem Suzuki Savage 650, w wersji 5 biegowej..fajne to jest ale nie praktyczne, została mi po nim holenderska ramoneska (mogę opylić). Z chopperów tylko H-D Sportster 800 wyłącznie nowy, ale nawet z dużym rabatem jaki mógłbym mieć, to i tak drogo. Z Junaków podoba mi się naked bike M-25...Mimo wszystko wolę skuter ;)

P.S. Ten Junak M-25 to 250-tka R2, ponoć najpraktyczniejszy z Junaków. Ładna stylistyka, z układem wydechowym, poprowadzonym górą pod siedzeniem.

Te junaki są średniej jakości, oglądałem je na rozpoczęciu sezonu... :) Już bym wolał tego rometa k125 za 2700, ile kasy w kieszeni zostanie, a może ciut mniej awaryjne być

Madi, albo Zippa Manica 125, tego starszego.. ;)

no ten Manic fajny jest i też nie drogi :)

Na Chorwacji zwróciłem uwagę na małe słoweńskie motorki Tomos, szczególnie te najnowsze są fajne, z odlewanymi felgami, hydraulicznym przednim zawieszeniem i mięsistymi aluminiowymi półkami zawieszenia. Szukałem na allegro i w googlach, ale ich nie ma...