Grupa Nie Polecam!

Nie polecasz usług danego serwisu, importera, albo producenta? Uprzedź innych.

Czołem,
Nie polecam skuterów MOTOBI, posiadam model SOWA II ale "nowy model" ze zmienionym silnikiem (z głowicą 4 zaworową). Niby ma 5KM, ale od samego porządku były problemy. Pewnie to trochę jest winy samego autoryzowanego serwisu. Zamiast wymienić uszkodzone łożysko w głowicy, to kombinowali z napinaczem łańcuszka by nie spadał z zębatek. Motobi się wypiął i musiałem robić samemu.
Także sam skuter jest niezgodny z otrzymaną homologacją (zobaczyłem to po czasie): koła są 13", a na papierze 12" inne oznaczenie silnika itp.
I produkt i ASO kiepskie.

Rowex
47-300 Krapkowice
ul. Prudnicka 37

Tragedia :
-Wysokie ceny usług serwisowych.
-usuwanie "grubszych" usterek bez konsultacji z klientem
-Ignorancja "ty jesteś frajerem który na temat skuterów nic nie wie"

Młoda obsada serwisu , jest opryskliwa nie przyjmuje jakichkolwiek tłumaczeń.
"dlaczego wymieniliście mi świecę miał być wymieniony tylko olej? odp: bo tak ( świeca 40 zł -dodatkowy koszt).

Nie zapłacił bym za tą świecę. Skoro mowa była tylko o oleju to albo niech wyciągają tą świece i dają starą albo nie płace za to.

FREE&FUN MOTORS Sp. z o.o.
Al. Krakowska 81
Sękocin Nowy
05-090 Raszyn

nic u nich nie serwisowałem ale:
zapytałem czy kupię odblokowaną tuleję do mojego skutera (podałem model, rok produkcji, mają taki sam skuter u siebie w sprzedaży) i odpowiedzieli że takiej tulei nie sprzedadzą, tylko mogę skuter na odblokowanie u nich oddać i zapłacić za usługę.
Postanowiłem zatem zrobić to samodzielnie- okazało się że nie była potrzebna odblokowana tuleja, tylko trzeba było zdjąć podkładkę dystansową....
Poczułem się jakby chcieli mnie naciągnąć

dokładnie ,zapewne chodziło o blokada wariatora. Oni są wszyscy po jednych pieniądzach zastanawiałem się ostatnio czy czasem awaryjność mojego skutera nie zależała od własnie serwisu jedno zrobić drugie porąbać a znowu leszcz przyjedzie za dwa tygodnie.
-akumulator mam do bani (gwarancja)opinia serwisu "akumulator w sposób ewidentny był nienależycie zabezpieczony w sezonie zimowym" - oczywiście mogłem kupić nowy Fachowiec oferował gratisową wymianę.
O blokadach nie wspomnę bo już pisałeś. Po pierwszym serwisie gdzie wszystko mieli posprawdzać i poodkręcać odpadła mi centralna stopka
http://www.skuterowo.com/moja-inca-sprint/
Pisać można dużo

k313 napisał:

Także sam skuter jest niezgodny z otrzymaną homologacją (zobaczyłem to po czasie): koła są 13", a na papierze 12" inne oznaczenie silnika itp.
I produkt i ASO kiepskie.

To chyba lepiej, że koła są 13-tki, zamiast 12-tek...firma de facto daje lepsze części, niż deklaruje w papierach ;)

ragaz napisał: "dlaczego wymieniliście mi świecę miał być wymieniony tylko olej? odp: bo tak ( świeca 40 zł -dodatkowy koszt).

Ciekawe skąd oni wytrzasnęli świecę za 40zł? to nawet z wymianą dużo...Kiedyś pytałem u nas w Moto-Mucha o cenę wg. mnie, najlepszej świecy DENSO i o dziwo kosztowała 12zł.

Jest to odkop na maxa. Chodziło mi to po głowie, ale obawiałem się, że z obawy przed sprawami sądowymi o pomówienie nie chwycicie tematu, ale widzę, że "władza" sama to rozpoczęła. Taki ranking uczciwych i nieuczciwych serwisów powinien być oddzielną zakładką na stronie tytułowej forum, aby bez problemów można byłoby sobie szukać np. po województwie, mieście, nazwie i uwagach odwiedzających. Niestety jako wątek na forum gdzieś to się gubi i jak widać nie działa. Co raz więcej jest głosów niezadowolonych użytkowników skuterów na partaczy. Warto ich wyeliminować z rynku i popierać solidnych mechaników.

Przed Kymco Vitality kupiłem używanego Rometa RXL 50cm 4suwa 6500przebiegu.Złom przepotworny,dwa tygodnie polatałem i się skończył.Pojechałem do serwisu i powiedzieli mi że wał się przytarł,cylinder do roboty i jeszcze parę rzeczy do roboty.Łączna kwota część i roboty 1400zł.Panowie jak któremuś z was przyjdzie do głowy kupować taką chińszczyznę używaną to niech lepiej walnie się głową o ścianę,a tą kasę wrzuci do klozetu.Romet RXL to chłam nie polecam,teraz stoi i szpeć krajobraz na moim parkingu cały porozbierany.Kymco Vitalka jest w porządku.

k313 ma rację z tym że Motobi się wypina na klientów.Ja natomiast polecam serwis WOBIMOTO w Pietrzykowciach k Wrocławia za szybką naprawę.Narazie z moją sową mam spokój a przebieg to 25 tyś