Groźna rysa?

Już miałem wsadzać film porównujący jakość firmowego cylka z chińskim, jednak jak się teraz bardziej wpatrzyłem zauważyłem drobną ryskę na zakupionym 3 godziny temu cylindrze za 330 zł.
Dodaje zdjęcia, czy jest to coś poważniejszego, i należy wymienić do sklepu, czy się to dotrze?

Nie wygląda na głęboką więc się dotrze. Choć uważam, że w cylindrze za 330 zł nie powinno nic takiego być.

Otwórz obraz w oddzielnym oknie i go powiększ, tam dalej jest zbiorowisko mniejszych, lecieć do sklepu i oddawać?

oddaj to nie kosztowalo 2zl

Możesz spróbować, ale nie wiem czy wymienią bo mogą powiedzieć, że Ty porysowałeś ten cyl... Ryski są płytkie jak by ktoś np. kluczem przejechał więc to sie na pewno dotrze.

A w środku miałeś już tłok.

Byłem w sklepie, pokazałem gościowi cylek. Sprzedawca powiedział, że to normalne od tłoka, i, że jest to warstwa honowania. Poinformował mnie też, że zaniknie rysa w ciągu 200-300km. Czy wy też tak sądzicie?

po mojemu jak się przejedziesz nim 100 km to rysy nie będzie , zobacz paznokciem jak nie haczy to nie ma się co przejmować .

Skapnąłem się teraz, że ta ryska zaczyna się w połowie, i ciągnie się ku karterowi, a nie ku głowicy, gdy tłok jest na końcu cylindra (ku karterowi), rysy nie widać. Porównałem również cylek do cylka chińskiego używanego, i takich rysek w używanych jest mnóstwo - jedna obok drugiej.
Alarm odwołany :P Dzięki Bracia za pomoc, i zapraszam na inny temat, w której omówione zostaną różnice między firmowym a chińskim.

Warto trzymaćsie języka technicznego bo jest jaśniej.
te miejsca w których tłok zawraca- (ku karteru i ku głowicu) :) nazywa sie skrajnymi położeniami tłoka i analogicznie zależnie od nomenklatury:
- TDC/BDC (Top Dead Center/Bottom Dead Center)
- UDC/BDC (Upper Dead Center/.......
- GMP/DMP (Górne Martwe Położenie/Dolne Martwe Położenie)
- ZZ/ZW (Zwrot Zewnętrzny/ Zwrot Wewnętrzny)

ew. Położenie Zwrotne Odkorbowe/Położenie Zwrotne Przykorbowe

Z angielską terminologią TDC/BDC wiąże sie jeszcze jeden ważny skrót BTDC (Before Top Dead Centre) oznaczający punkt/y zanim tłok osiągnie pełne TDC. U nas używają nazwy kąt wyprzedzenia- bo jak wiadomo położenie tłoka w cylindrze jest związane bezpośrednio z kątem obrotu wału korbowego. Używane przy regulacjach wałków rozrządu i zapłonu w anglojęzycznych dokumentacjach.
W silniku wankla sprawa sie komplikuje:)

Zmądrzyłem sie. Howgh!

Jak zwał, tak zwał. Ważne, że wiadomo o co chodzi.

No niekoniecznie. Dlatego wymyślono na to nazwy.

jak chcesz to mam 2 cylindry- zatarty chinol i dotarty zapewne chinol po 1000km. Moge wrzucić foty środka to sobie porównasz powierzchnie

Wombat, A co Ty sądzisz o danych ryskach? :P

nie wygląda to na tych fotach jakoś tragicznie. jak nie czujesz pod palcem/paznokciem i nie jest to jakiś nicasil/FRM to raczej dramatu niema. Widziałem większe rowy mariańskie po profesjonalnych szlifach i rozwierceniach

Tak czy siak nie polecam nikomu zakupów w sklepie ScooterKingZ, powinni mi to wymienić, bo nie za rysy płaciłem tylko za wyższej jakości cylinder, a oni pogadali ze mną przez 1 minute, i kazali zabierać go. Po drugie nawet jak to przez tłok, to powinno być to porządnie zabezpieczone. Dla zasady ostatni raz robię zakupy w tym sklepie, tyle.

No, Izdebski! Nareszcie zrozumiałeś to co ja wiem już od dawna - że w Scooterkingz się nie kupuje. Takich rys to ja nigdy nie miałem - nawet na cylindrach za 100 zł. Nieważne czy się zetrze czy nie. Tego nie powinno być. I tyle.

Dlatego napisałem na nich funpage piękną opinie, i właśnie do sklepu na e-maila prośbę o wymianę cylindra. Może będzie okej, a może nie. Nie kosztowało to 60 zł, dlatego chce go wymienić - dla zasady.
A sprzedawcy od nich dalej mi piszą, że "Takie ślady występują w większości cylindrów ponieważ tłok wewnątrz się przesuwa".
To w cylindrach, które posiadałem za 50-70 zł nie było nic takiego, a w Naraku za prawie 330 zł ma być? Nie!

Dostałem odpowiedź ze sklepu, że mogę wymienić cylinder, i jest 27 grudnia sklep czynny - ok. Jak wymienią, w porządku, zdarzył się taki jeden, i tyle. Jak nie wymienią więcej zakupów u nich nie zrobię, a miałem jeszcze zakupić tam wał motoforce.

To ten sklep na Okęciu jest? :)

Tak to ten na Okęciu, zaraz przy Al. Krakowskiej, czyli parę kilosów od cb. :)