! Forum Skutery 125 grand dink 125cm

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe miron miron 1 tygodni, 2 dni temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe miron
    miron
    Użytkownik

Witam przeszczepiłem silnik grad dink z 125 na 250 cm, problem z silnika 125 cm wychodzi 6 przewodów a z silnik 250 cm tylko 5 ,brak przewodu w kolorze czarnym z czerwonym paskiem Poszukuje schematu instalacji elektrycznej do modelu 250 .Silnik o pojemności 250 cm ma oznaczenie -KHE7

kowalski
    Zdjęcie profilowe miron
    miron
    Użytkownik

brak przewodu w kolorze czarnym z czerwonym paskiem ktury to biegnie z uzwojenia stojanu do modułu CDI

kowalski

Czytaj
    REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.
    Zdjęcie profilowe Felek
    Felek
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

125/150 oraz 250 mają zupełnie inne instalacje elektryczne i elementy. 125 ma moduł CDI 6-cio przewodowy, 250 ma CDI 10-cio przewodowy.
    Ten przewód który był w 125 a nie ma go w 250 jest od osobnej cewki która zasilała moduł CDI w 125. W 250 moduł CDI zasilany jest z akumulatora, dlatego jest 5 przewodów a nie 6 i CDI jest inny niż w 125. Musisz pokombinować jak zasilić moduł CDI-125 z silnika 250.
    Zmiana modułu na 250 mija się z celem, bo CDI250 ma m.in. wejście dla czujnika położenia przepustnicy, który jest zamocowany fabrycznie na osi przepustnicy gaźnika a którego u siebie w 125 nie będziesz mieć; więc musiał byś zmienić też gaźnik. Chyba że masz silnik 250 wraz z oryginalnym gaźnikiem. Tylko czy ingerencja w instalację nie będzie zbyt duża? No masz problem…
    Ja mam 125 ale z instalacją taką jak w 250 (moduł, zasilanie, CDI) ale to nie jest GrandDink tylko Miler czyli bogatsza wersja GD, więc gdybym chciał zmienić silnik za 125 na 250 to bez problemu wymieniam, podłączam i działa. U Ciebie tak nie jest.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 tygodni, 5 dni temu przez Zdjęcie profilowe Berg Berg.
    Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 tygodni, 5 dni temu przez Zdjęcie profilowe Berg Berg.
    Zdjęcie profilowe miron
    miron
    Użytkownik

mam cały silnik z oryginalnym gaźnikiem i modułem CDI od 250 cm zamontowany w ramę ale nie udaje mi się wywołać iskry .Morze sie mylę ale myślę ze trzeba wymienić tez cewkę zapłonowa na taka która jest zasilana z modułu DC chyba że cewki sa uniwersalne mogą byc zasilane z modułu CDI AC jak w silniku 125 cm .Dokupiłem tez moduł CDI DC 6 pinów na znanym portalu aukcyjnym będę próbował wywołać iskrę .Ale wtedy niepodłącze czujnika przepustnicy ciekawa jaki będzie wpływ na prace silnika

kowalski

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie