Gra na gitarze - trudne?

Witajcie. Dostałem od brata pod choinkę jego starą gitarę elektryczną, z misją nabycia jakichś umiejętnośći gry na tym wynalazku. Nie wiem kompletnie nic o grze na gitarze, stawiam dopiero pierwsze kroki. Czy nauka i sama gra są trudne? Co warto wiedzieć? Co trzeba wiedzieć? Od czego zacząć? Proszę o poradę forumowicze :).

Jak w każdej dziedzinie trzeba mieć chociaż odrobinę talentu :).Po drugie musi Ci to sprawiać przyjemność,jeśli nie to prędzej czy pózniej odłozysz gitarę w kąt.Czy trudno się nauczyć grać na gitarze ? - to zależy od talentu i słuchu.Podobno każdy może się nauczyć,ale nie każdy jest tak wytrwały :)

Bede mial chwile to coś napiszę, gram amatorsko na elektryku od 4 lat :)

Pierwsze zacznij od gamy, zobacz wgl na jakiej zasadzie ona dziala, pozniej jakies chwyty..

ps zalezy co chcesz grac jezeli solowki to mozesz zaczac od pentatoniki, lub poimprowizuj sobie w c-dur.

Jako że to jest OffTopic, więc OffTopem - Miqlaq, jaki masz wydeszek w TZR? Jaki polecasz do serii ?

Mam założony jakiś na D :D. Nie pamietam dobrze. Na niskich obrotach brzmi tragicznie, ale na wysokich krzyczy jak R6 :D. Nie ma takiego nigdzie na Allegro, więc myślę ze był zakładany w Francji. Nie mam jak sprawdzić bo Yamaszka stoi u babci w piwnicy. Do serii z tego co się orientuję to jednym z najlepszych wydechów jest Leo Vince V6.

Samo brzdąkanie sprawia mi sporo frajdy, a co dopiero jakbym umiał zagrać jakiś kawałek :D. Zaczynam powoli ogarniać co i jak. Progi już z grubsza rozkminiam, podobnie jak gamę, ale perfekcji za szybko nie osiągnę :). Najbardziej mnie interesuje takie granie pojedyńczych kawałków dla siebie. Najbardziej chciałbym się nauczyć na tę chwilę Karma to burn - Twenty, ale na wszystko przyjdzie czas :P.

Miqlaq, a nie Devil ? :D

Nie :p. Co jak co, ale Devil to nie był ;). Może to był Giannelli...

TheMiqlaq, ba poczatku bedziesz mial probleny z szybka zmiana chwytow

Ja bym polecał najpierw pouczyć się chwytów zwykłych, potem barre. Potem zacznij grać covery (polecam stronę www.songsterr.com - bardzo fajne tabulatury i polecając komuś stronę(kilkasz songsterr plus, zakładasz konto i polecasz stronę za pomocą specjalnego linku)dostajesz pełny dostęp za free). Grając covery nauczysz się wielu przydatnych patentów, fajnych przejść i sposobów łączenia kolejnych dźwięków. Jak zaczniesz ogarniać to bierz się za skale modalne- dzięki nim będziesz mógł tworzyć własne solówki i grać fajne improwizacje. Potem będziesz już wiedział co robić.
Na początek bierz się za chwyty http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/
ew znajdź sobie jakiś kurs do ściągnięcia- kiedyś miałem jeden świetny kurs, ale już nie mogę go znaleźć :/

Co do barowych to moze juz teraz uczyc, sa trudniejsze chociaz dla mnie szczegolnie kiedy gram na gitarze klasycznej.

Ja poznałem kilka chwytów i gram trochę ze słuchu. Czasem gdzieś coś znajdę też.

Ja gram na elektryku ze sluchu covery rockowe np Metallice. Może kiedyś urządzimy forumowe jam-session bo widzę, że tu więcej osób gra np. Kisiu.

Jak chcesz się uczyć to polecam programik Guitar pro. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz do niego setki tabulatór. Jakaś pentatonika, gamy itp. są przydatne jak chcesz samemu coś tworzyć i przy grze ze słuchu też pomagają.
Czy trudne? Jak ma się samozaparcie, trochę talentu i zwinne łapy to idzie się nauczyć. Najważniejsze żeby mieć z tego przyjemność.
Mi i tak najwiękrzą frajdę sprawia jakaś dobra ostra muza z głośników, piec z fajnymi efektami i wszystko na volume takie że aż ściany drżą, a wirtuozem i tak nie zostanę :)

A ja polecam tą stronke http://www.guitarbackingtrack.com wycięta jest gitara prowadząca i naprawdę fajnie się gra :) piosenki gnr nie są grane ton niżej jak by co.

Pierwszy sukces :). Nauczyłem się "Taty dilera" Kazika ;).

Guitar Pro już od jakiegoś czasu używam. Taby też ogarnąłem :). Piecyk sobie muszę skołować jakiś, albo sie wybarać do kolegi ;). Największe problemy sprawiaja szybkie dobieranie właściwych progów, ale na wszystko przyjdzie czas :). Teraz możę wejściówki Enter Sandman spróbuję się nauczyć ;).

Dziękuję za wszystkie linki panowie :). Napewno skożystam.

TheMiqlaq napisał:

Pierwszy sukces :). Nauczyłem się "Taty dilera" Kazika ;).
Guitar Pro już od jakiegoś czasu używam. Taby też ogarnąłem :). Piecyk sobie muszę skołować jakiś, albo sie wybarać do kolegi ;). Największe problemy sprawiaja szybkie dobieranie właściwych progów, ale na wszystko przyjdzie czas :). Teraz możę wejściówki Enter Sandman spróbuję się nauczyć ;).
Dziękuję za wszystkie linki panowie :). Napewno skożystam.

3 dni masz gitare i już piosenkę umiesz grać? Jak tak dalej pójdzie to za pół roku / rok będziesz solówy nawalał :D

Poszukaj taba do Taty dilera to zrozumiesz o co chodzi :D. Cała pisenka składa się z... bodaj 6 dźwięków, które się zapętlają. ;)

TheMiqlaq napisał:

Poszukaj taba do Taty dilera to zrozumiesz o co chodzi :D. Cała pisenka składa się z... bodaj 6 dźwięków, które się zapętlają. ;)

Właśnie puściłem tą nute, nie muszę szukać tabów bo słysze w piosence jakie są :D ucz się grać intro paradise city lub sweet child 'O mine :D

@ TheMiqlaq jakiej kostki używasz?