Gorące powietrze z filtra do gaźnika [cylinder]

witam. ściągnąłem plastikową obudowę cylnindra i obudowa filtra od cylindra jest w odległości 4cm i napewno po jeździe jest gorąca.i tu pytanie czy gorące powietrze pogorszy w jakikolwiek sposób ? Pozdrawiam Mateusz

Dla silnika lepiej jeśli ma zimne powietrze ale stać się nic nie powinno. Dlaczego ściągnąłeś plastikową obudowę cylindra ?

Plastikowa obudowa cylindra wymusza prawidłową cyrkulację chłodzącego powietrza dlatego nie wolno jej ściągać jak też ustawiać zbyt niskich wolnych obrotów. To nie jest tylko osłonka dla ozdoby ale spełnia niezwykle ważną funkcję poprawy chłodzenia.

sciagles oslone a czytales po co ona jest? Za chwile pewnie pojawi sie temat "zatarty silnik? pomocy" "chinski skuter dlatego sie zatar"...

DooOminO ;]heh plastikowa obudowa bardzo ogranicza dopływ powietrza do cylindra więc myślałem że będzie lepiej bez założe ją.dzieki

jak lepiej?:/ ty masz chlodzony powietrzem ale powietrze jest z wiatraka ktory masz kolo tlumika bo ty chyba myslisz tzn tak mi sie zdaje, ze cylinder chlodzi powietrze tak np w simsonie.. ?

w skuterze z racji zabudowania silnika jest obieg wymuszony wentylatorem
ta obudowa MUSI TAM BYĆ