Głośna praca skrzyni biegów w motocyklu

Witam, posiadam problem, ponieważ po wymianie skrzyni oraz wybieraka skrzynia głośniej pracuje tzn. po puszczeniu sprzęgła słychać obracający się wałek/zębatkę. Czy to znaczy, że skrzynia jest źle zamontowana? Czy może jednak musi się dotrzeć (czy coś w tym stylu) i przestanie wydawać takie dźwięki?
Posiadam jeszcze jeden problem odnośnie ciężkiej zmiany biegów. Gdy motocykl jest zgaszony biegi ciężko zmienić. Natomiast podczas jazdy biegi wchodzą bez problemu. Natomiast inaczej jest gdy chce zmniejszyć bieg (dźwignią w górę), ponieważ na zgaszonym silniku jest straszny opór. Zauważyłem jeszcze, że gdy wrzucę bieg i nacisnę sprzęgło to nie mogę pchać motocykla do tyłu tak jakby nie było sprzęgła, natomiast do przodu jest wszystko dobrze, lecz wydaje mi się że jest ciężej niż przed wymianą. Dodam jeszcze że przy wymianie wybieraka że w starej części gwiazdka była bardziej szpiczasta a na nowej jest bardziej zaokrąglona. Skrzynia posiada wszystkie biegi w dół. Czy jest szansa, że kupiłem wadliwy wybierak? Czy może to kwestia przyzwyczajenia? Jeśli to ważne to posiadam chiński motocykl 125

na ma marki i silnika “chiński 125”. możesz konkretnej? Ja wiem że to sa wszystko podobne konstrukcje ale warto pisać precyzyjnie o czym sie dyskutuje bo sa minimalne róznice

Jest to motocykl Leone rk50s. Nic to nie mówi, ponieważ poprzedni właściciel włożył do niego nowy silnik o pojemności 125cm3.
www.jednoslady.sklep.pl/p758,silnik-125-ccm-4t-do-motorowerow-139fmb-tuning.html
Trafiłem na taką ofertę i wydaje mi się że jest to ten sam