Gilera Runner sp50 Montaż alarmu

Witam wszystkich forumowiczów! Mam krótkie pytanie: wie ktoś jak zamontować alarm do gilery runner? Alarm jest firmy (chyba) motoventus. Z jednostki centralnej wychodzi tylko jedno przyłącze - kostka 9-cio pinowa (3 poziomo i 3 pionowo - kwadrat) Dowiedziałem się ,że przyłącze takie jest zazwyczaj w "chińczykach" a w piaggio nikt nie wie gdzie takie przyłącze jest...
Pomoże ktoś?

Nikt nie potrafi mi pomóc??

Mamy sobie wywróżyć jaki "chyba" masz alarm?, powinieneś dostać instrukcję z schematem montażu tego alarmu jeśli tego nie rozumiesz to oddaj to komuś który potrafi to zrobić;)

Jak jest zadane krótkie pytanie to i potrzebna jest krótka odpowiedź. :D

Jeżeli nie znajdziesz fabrycznie zaimplikowanej kostki pod alarm jako takiego akcesorium dodatkowego gdzieś tam zapewne pod przednią czaszą lub tuż przy zegarach nawet to zostaje wpinka na ostro w istniejącą instalkę skutera.

Jak masz rozplanowany alarm na tym 9-cio pinowym przyłączu bez dedykowanego do niego schematu chyba jednak nie odgadniemy. :(

Co do zastosowanej instalacji w skuterze to atakuj może wskazaną poniżej stronę na której różne i różniaste schematy i warianty instalacji są, może trafisz tam na podobną jaką masz w swoim popylaczu i coś Ci się rozjaśni w związku z tym alarmem. Wklepałem... Piaggio-Tech-Manuals w Google i tak właśnie zniuchałem m.in. pełnoprawnego pdf-a:

http://www.49ccscoot.com/manuals/Piaggio_Tech_Manual.pdf

Powinno zadziałać jak trzeba, albo klepaj... Piaggio-Tech-Manuals, coś zdybiesz co się da bezproblemowo pobrać na HDD kompa. :-)

Studiuj lekturę i pacyfikuj instalkę, dasz radę. :D

P.S. Wklepaj też sobie w Google... diagram alarm scooter.

Edit: Łooo, aż głowa boli od ilości tych schematów, no nie ma bata, coś sobie dopasujesz. Teraz to sam sobie chyba kupię jakiś alarm. :D

serafinq... napisałem "chyba" bo jedyna nazwa jaka jest napisana na tym alarmie jest na pilocie.Na pudełku nie ma nic...
http://allegro.pl/alarm-odpalanie-z-pilota-skuter-quad-okazja-i3891273410.html oto ten alarm.
Chinol- dzięki za wiarę :P Wprawdzie z elektryką nie jestem "na bakier" ale coś ostatnio mam pecha na różnego rodzaju rozkręcane rzeczy i wszystko po kolei mi się psuje- oczywiście pod warunkiem ,że robię dla siebie bo jak naprawiam czy to kompy czy też wieżę stereo,czy cokolwiek innego komukolwiek to działają latami.. Tylko dla siebie coś mi nie wychodzi.
Rozkręciłem dzisiaj cały przód i żadnej kostki podobnej do tej od alarmu niestety tam nie ma, ta sama sytuacja jest koło silnika. brak takiego złącza...
Niestety stronka którą podałeś nie chce mi się otwierać- przyznaję- serfowanie po necie nie jest moją dobrą stroną... Dałbyś radę znaleźć coś innego??Z góry dziękuję.

serafinq napisał:

Mamy sobie wywróżyć jaki "chyba" masz alarm?, powinieneś dostać instrukcję z schematem montażu tego alarmu jeśli tego nie rozumiesz to oddaj to komuś który potrafi to zrobić;)

Swoją drogą widzę,że z krytykowania dostałbyś 5+ bo w dużej ilości wypowiedzi na różne pytania dajesz tylko krytykę zamiast pomagać....

lemonek napisał:

serafinq napisał:
Mamy sobie wywróżyć jaki \\\"chyba\\\" masz alarm?, powinieneś dostać instrukcję z schematem montażu tego alarmu jeśli tego nie rozumiesz to oddaj to komuś który potrafi to zrobić;)

Swoją drogą widzę,że z krytykowania dostałbyś 5+ bo w dużej ilości wypowiedzi na różne pytania dajesz tylko krytykę zamiast pomagać....

Czyli rozumiem jak ktoś napisze skuter mi nie odpala to ty wypiszesz wszystko mu pokolei?, mogłeś od razu podać link aukcji i temat miałby rozwiązanie zapewne w 2 postach;).

Jeśli ty nie szanujesz swojego czasu to twój problem, rozumiem pomagać ale niech osoba która chce pomocy wykaże trochę inicjatywy z swojej strony.

To jest alarm do chińskich skuterów a u ciebie podłącz plus do plusa minus do minusa w akumulatorze ale bez funkcji pilot

serafinq napisał:

lemonek napisał:

serafinq napisał:
Mamy sobie wywróżyć jaki \\\\\\\"chyba\\\\\\\" masz alarm?, powinieneś dostać instrukcję z schematem montażu tego alarmu jeśli tego nie rozumiesz to oddaj to komuś który potrafi to zrobić;)

Swoją drogą widzę,że z krytykowania dostałbyś 5+ bo w dużej ilości wypowiedzi na różne pytania dajesz tylko krytykę zamiast pomagać....

Czyli rozumiem jak ktoś napisze skuter mi nie odpala to ty wypiszesz wszystko mu pokolei?, mogłeś od razu podać link aukcji i temat miałby rozwiązanie zapewne w 2 postach;).
Jeśli ty nie szanujesz swojego czasu to twój problem, rozumiem pomagać ale niech osoba która chce pomocy wykaże trochę inicjatywy z swojej strony.

hmmmm. wiesz zawsze zamiast prowadzic niepotrzebne uwagi staram sie pomoc w miare mozliwosci, a nie wypisywac "frazesy".
jesli chodzi o aukcje to poprostu musiałem się do niej dokopać., bo znikneła mi z mojego konta w allegro. Zanim zaczniesz komukolwiek zwracać uwage to miej choć odrobine wyrozumiałości.. Większość forumowiczów ją ma... Czas szanuje aż naddto-sam nie mam go zbyt wiele,pracuje na dwa etaty i nie zawsze jest możliwość sprawdzać wszystko. Można normalnie zapytać -to nie boli. Wiesz, nie ślęcze nad kompem całymi dniami z braku roboty.... A jeśli nie chce Ci się pisać- czy też szukać, to poprostu nie pisz...
P.s. za błędy ort. przepraszam-piszę na komórce...

Guliwer-dziękuje bardzo. Mniej więcej o to mi chodziło. Choć pewno i tak będę rył,żeby podłączyć resztę- może się uda ;-)

Zwracać uwagę?, Napisałem ci w prosty sposób jak zrobisz to najszybciej, A ty masz wielki do mnie problem. jeśli już tak jedziesz po mnie to radzę ci się zapisać do jakiegoś psychologa;)

Mogłeś napisać nie umiałem znaleźć tej aukcji czy coś w ten desen i tyle..

serafinq napisał:

Zwracać uwagę?, Napisałem ci w prosty sposób jak zrobisz to najszybciej, A ty masz wielki do mnie problem. jeśli już tak jedziesz po mnie to radzę ci się zapisać do jakiegoś psychologa;)
Mogłeś napisać nie umiałem znaleźć tej aukcji czy coś w ten desen i tyle..

Umiesz czytac ze zroumieniem tekstu??? Bo widze,ze chyba nie... Poza tym napisałem jak było a nie wymyślam niestworzonych rzeczy...

Swoją drogą odrobinę kultury człowieczku-nie uczyli,że jeśli piszesz o kimś to powinieneś pisać z duzej litery??? "Napisałem ci"...
Brak słów. Chcesz to podam Tobie parę adresów tych psychologów,może któryś Ci pomoże.... ;-)

Lemonek, czy ja w którymś słowie cię obrażam, wygrażam lub poniżasz że masz taki wielki problem do mnie?(oprócz psychologa;] ), człowieku weź na luz.

podejrzewam że jeszcze alarmu nie zamontowałeś a w serwisie zapłacił byś 30-50zł i miałbyś wszystko pięknie założone;).

@serafinq
Jeśli się bezpośrednio do kogoś zwracasz w formie pisemnej wypadało by formę osobową napisać z wielkiej (nie dużej) litery.

@lemonek
Forum to nie jest serwis usługowy do rozwiązania problemów tylko miejsce do dyskusji. Nie ma przymusu pomagania, ktoś zwraca Ci uwagę, że piszesz zbyt ogólnie to po prostu napisz tak, wszystko było jasne. Nie ma co się obruszać z byle powodu.

lucek71 napisał:

@serafinq
Jeśli się bezpośrednio do kogoś zwracasz w formie pisemnej wypadało by formę osobową napisać z wielkiej (nie dużej) litery.

Racja mój błąd, kończmy już ten spam;d

Amen.
Na przyszłość będziesz pamiętał... i tez poszukaj luzu....