Gilera Runner 50 Przerywa po dodaniu gazu

Witam wszystkich forumowiczow. Po przeszukaniu calego internetu zaczynam sie powoli poddawac.
Moj skuter Gilera Runner SP50 nie chce za nic wspolpracowac ze mna, mianowicie zaczelo sie od tego ze po kupnie i zrobieniu uszczelki pod glowica motor chodzil calkiem OK, gaznik troche przerywal ale to bylo spowodowane tym ze motor stal kilka miesiecy do czasu az go odkupilem od pewnego pana.
Po dokladnym wyczyszczeniu gaznika i jego wyregulowaniu chcialem sie przejechac ale niestety jak odpalilem go i dalem gazu to motor jak by chcial sie wkrecic na obroty ale odcinalo mu zaplon po osiagnieciu 2-3 tys obrotow. Doslownie jak odciecie w wiekszych silnikach benzynowych ktore jest przy czerwonej lini.
Skuter odpala bez najmniejszego problemu i chodzi bardzo dobrze na jalowym biegu.
Sprawdzalem cala instalacje elektryczna czy gniez nie sa zgnite kable ale wszystko jest w porzadku.
Dysza glowna w gazniku to 75, swieca jest nowa i jest bardzo dobra iskra. Dorobilem takze dodatkowy kabel masowy ktory podpialem od silnika do - na akumulatorze (troszke slabo palil wczesniej)
Czy sa jakiekolwiek sugestie gdzie moge dalej z tym zabrnac.
Dziekuje i pozdrawiam

Może to być spowodowane zbyt małą dawką powietrza . Pamiętam jak u mnie był filtr przytkany i tak się działo :smiling_face:

Dziękuję za odpowiedź. Filtr jest nowy. Nawet próbowałem bez filtra ale ciągle nic. On tak jak by nabiera obrotów dusi się i znowu nabiera. Takie 1 sekunda obroty zbiera potem sekundę się dusi i tak non stop

Może za mało mieszanki podkręć mu śrubkę o tyci.

Albo podnieś iglicę o jeden ząbek :wink:

Iglice od linki gazu czy ten zaworek iglicowy co jest przy plywaku?
Tutaj link to filmiku jak to brzmi.
https://youtu.be/e6rGHxA2Bj0

ten od linki gazu. jak podnosisz iglice to przyspieszasz chwile pełnego skorzystania ze srednicy dyszy.
chyba że dysza jest za mała to nawet wyjęcie iglicy nic tu nie da

Dziękuję za szybką odpowiedź. Dysza 75 więc taka jak powinna być. Z tego co doczytałem to te gilerki szły z tymi dyszami od nowosci… chyba że się mylę. Gaznik 17.5
Sprawdzę ta Iglice za godzinkę i dam znać czy jakas poprawa.

tylko musisz wiedzieć że ta dysza w gaźniku 17,5 jest odpowiednia jeżeli:

  • silnik zasysa odpowiednią ilość powietrza
  • kompresja jest odpowiednio wysoka

jezeli powietrza jest za mało lub kompresja jest słaba to nie odparuje podanej ilości paliwa i bedzie miał za bogato

Witam. Sprawdzałem z ta iglica każdy ząbek testowałem i nic. Wymieniłem duszę na 60 (kupiłem dzis) i też testowałem… ciągle to samo. Mi to wygląda na problem z cewko-modulem zapłonu. Bo zauważyłem że obroty tylko w jednym momencie zaczynają przerywać. Nie ważne czy delikatnie gazu dodaje czy od razu pełny. W pewnym zakresie obrotów zaczyna przerywać.