Gilera Runner 50 prędkościomierz

Witam

Ostatnio zauważyłem przy jeździe skuterem ze skuterem i samochodem licznik zawyża mi aż o 20kmh. Czyli gdy jadę 120 licznikowe u siebie to jest u kogoś 100. Czy to normalne? Czy da się coś z tym zrobić?
Gilerka w starej budzie rocznik 2002

Może linka prędkościomierza do wymiany

chciałbym poznać więcej opinii ponieważ dużej liczbie osób właśnie oszukuje licznik w gilerkach

Może to po prostu taka przypadłość tego modelu.

Dokładnie. Dlatego markowe skutery są takie "szybkie".

sprawdziłem to zawyża mi różnie ok. 10 do 15. Czyli mi wychodzi jakieś 110 na prostej bo na prostej przy lekkim położeniu się na skuterze jadę licznikowe 125 - 15 wychodzi ok. 105-110 więc mniej więcej realny speed taki "gpsowy" to ok. 100 a chinol poleci może realne 75 więc jednak jest różnica

No, to już fajna prędkość jest ;) Chciałbym, żeby mi szedł tak z 80km/h, ale nie wiem, bo narazie max mi szedł 69km/h, a chciałbym trochę więcej. Cylindra zmieniał nie będę, w sumie to nie wiem co zrobić do v-maxu ;/ Jak mi teraz na serii chińczyk kręci powyżej 11tys. obrotów ;/ Nie mówiąc o jeździe z full manetką, gdzie nie wiem ile bo licznik juz się dawno skończył ;/ Dlatego boję się, że jakbym np. sprężynki sprzęgła założyć, to by tak było z 15tys. i nie wiem czy by to skuter wytrzymał ;/

Przedtem pisałeś że zawyża o 20 km/h. Teraz gdy już wiesz że to nie usterka piszesz że 15 km/h. A z czym sprawdzałeś tą prędkość? Bo jeśli z samochodem czy motocyklem to pamiętaj że ich liczniki też podają zawyżoną prędkość.

różnie to jakoś pomotane jest czasem jest że o 10-15 to max a czasem o 20. Jakiś czas temu jechałem za land roverem to u niego licznik wskazywał trochę ponad 85 kmh gdzie u mnie już dochodziło do 105 kmh.

słyszałem że w którymś miejscu jest regulacja linki gazu i można tam jakoś ustawić mniej więcej wiecie coś o tym?

Manetka ma taki zakres że mimo sporego luzu zawsze będzie można podnieść przepustnicę do końca. Jeśli przeszkadza Ci ten luz to można go skrócić, jeśli nie ma pod manetką to jest niedaleko gaźnika. Niektóre linki do gaźników Dellorto mogą nie mieć regulacji. Na pewno tą regulacją nie można poprawić osiągów.

kurde bo zamotałem i w pośpiechu jak pisałem posta to źle się wyraziłem. Chodzi mi o linkę prędkościomierza gdzieś czytałem że można tam ustawić mniej więcej różnica na prędkościomierzu.