Gilera runer sp 50 regulacja gaźnik

Witam mam taki problem w runerze sp502t że reguluje niby ten gaznik niby tak jak ma być i muszę zaklejac taśmą pół filtra powietrza żeby to jechało, świeca jest ok .czym bardziej filter zapchany tym lepiej chodzi, mówiąc o zaklejonym filtrze caly czas A jak wydmucham to się muli. A teraz jeszcze taka sytuacja jadąc na prawie pełnej pizdzie nagle motor przestaje jechać jak by mu wylaczono paliwo i trwa to tak z 5 sek i znowu ciagnie i ta sytuacja się cały czas powtarza przy tej samej predkosci!pomocy.moze wie ktoś jak ten gaznik wyregulowac prawidłowo?rok to 2013 grudzień na gazniku z guru dziękują za POMOC

cylinder ci pada zapewne datego jego zapotrzebowanie na mieszanke potwornie spadło - stad jest dobrze dopiero jak przytkasz dolot. leci mniej powietrza, porywa mniej paliwa i wtedy jest ok.
Takie mam koncepcje - ale pomiar kompresji prawde powie.

czyli jakie ma byc prawidlowe cisnienie?

a jakie masz?

Jeszcze nie miezylem jak zmieze to się odezwe pozdro

witam cisnienie 6 bar czyli miałes racje…prawidłowe to w granicach 10-12 bar?jak bys mi doradzil zalozyc 50 czy 70cyl?czy w tedy gaznik trzeba wymieniac czy po prostu wieksza dysze zalozyc ?bo spalanie sie wtedy pewnie tez powiekszy hmmmm.ogolnie malo siedze w tym temacie,podejrzewam ze juz kupic caly komplet jak cos w 50ce ,jakiej firmy bys doradzil tak ze sredniej polki tak czy tak czekam na Twoja opinie.cisnienie sprawdzalem na rozgrzanym silniku i manetka do konca otwarta…a ze to jeszcze tak zap…dala na takim cisnieniu to jestem w szoku…pozdro