Gilera Nexus 300IE - ciężko odpala na zimnym silniku po przerwie w użytkowaniu.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle Gilera Nexus 300IE - ciężko odpala na zimnym silniku po przerwie w użytkowaniu.

Tagi: , , , , ,

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 10 miesiące, 4 tygodnie temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #670967 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe RW
  RW
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Dzień dobry,

  Jestem świeżym użytkownikiem motocykla Gilera Nexus 300IE 2007r. – zakupiony na początku sezonu do tej pory pracował idealnie. Lato się skończyło trochę niższe temperatury i kilka razy już padało (moto stoi na zewnątrz pod przykryciem). Problem dotyczy uruchamiania na zimno np. po dwu dniowej przerwie w użytkowaniu. Starter kręci silnikiem, nie odpala, reakcja na manetkę gazu jest taka że czasami praktycznie odpali i zgaśnie. Czasami trwają takie próby uruchomienia prawie do rozładowania akumulatora – oczywiście z przerwami. Natomiast jeśli moto jest użytkowany na co dzień – jest idealnie. Taka sytuacja także nie miała miejsca nigdy latem gdy także czasami padało, zdarzało mi się bywać na myjni i myć silnik – nic się nie działo więc to nie wilgoć w elektronice.

  Proszę o Waszą opinię oraz ewentualne propozycje rozwiązania problemu.

  Z góry dziękuję.

  RW
  #670971 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 271

  zaczął bym od czujnika temperatury. jeżeli problemy są wtedy gdy jest chłodniej to najcześciej znaczy że ma problem ze ssaniem. A ssanie we wtrysku jest uzaleznione od czujnika temperatury

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Gilera Nexus 300IE - ciężko odpala na zimnym silniku po przerwie w użytkowaniu.
Informacje o Tobie: