Generic Trigger SM 50 Biegi

Witam kupiłem ostatnio Gneric Trigger 50 SM . Jest jeden problem, gdy mam wciśnięte sprzęgło i wrzucam 1 to jakby nie było tego sprzęgła po prostu jest zgrzyt. Wymieniłem linkę i spreżyne wałka wysprzęglającego i nic. Co może być przyczyną warto dodać że stał 3 lata w garażu nie ocieplanym już nie wspominając o akumulatorze. W takim stanie go kupiłem. Co może być przyczyną sprzęgło z koszem ? Wałki ? Każda rada jest dla mnie ważna, i jeszcze jedno pytanie jaką polecacie końcówkę wydechu do niego. Z góry dzięki :slight_smile:

A po wrzuceniu jedynki motor nie ciągnie na wciśniętym sprzęgle? Jeżeli nie to raczej wszystko jest w porządku, o ile normalnie rusza i jedzie na tym biegu bez niepokojących odgłosów.
Niestety w motocyklach są mokre sprzęgła i nawet po wciśnięciu tarcze sprzęgła nadal się obracają gdyż są sklejone olejem - właśnie przez to wrzucanie jedynki odbywa się ze zgrzytem i dodatkowo szarpnięciem. Taki urok motocykli, gdzie dodatkowo skrzynia biegów nie jest synchronizowana.

Miałem Peugeota 50 sm i wszystko bez zgrzytów działało jak się wrzuci na 1 jest zgrzyt i trzaśnięcie jak ruszysz na 1 do jest taki jakiś odgłos jakby coś o siebie uderzało trochę kołatało jakbyś łyszką o coś uderzał i jeszcze nie można wrzucić jałowego na odpalonym 30 prób i nic jakby go nie było a jest bo na zgaszonym za 2 , 3 razem jest jałowy.
ps. łańcuch jest w bdb stanie i naciągnięty

Bardzo delikatnie i tak na 2 przeskoczy