Generic Explorer – brak iskry i świateł

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Generic Explorer – brak iskry i świateł

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Zarowa1988 Zarowa1988 4 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Zarowa1988
    Zarowa1988
    Użytkownik

Witam. Jestem tutaj nowy. W ogóle przygoda ze skuterami to dla mnie nowość. Wychowałem się na Simsonie 🙂 Mam skutera Generic Explorer 50ccm. Jest to skuter, który mam do sprawdzenia, jeśli go naprawię to mój, a jeśli nie to go oddaję. Skuter przywieziony z austrii, nie wiem o nim praktycznie nic. Problem polega na tym, że nie ma w nim iskry i świateł pozycyjnych, mijania ani drogowych. kierunkowskazy działają, stop, sygnał, rozrusznik ładnie kręci. Czy brak iskry i świateł pozycyjnych może być ze sobą jakoś powiązany, czy raczej nie łączyć tej usterki? Co sprawdzać w pierwszej kolejności poza świecą i modułem zapłonowym ??

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Hmmm… wygląda na to, że działa Ci to, co jest zazwyczaj zasilane z akumulatora, a nie działa to, co jest bezpośrednio zasilane ze statora via regulator napięcia. Sprawdź zatem, czy Twój skuter ^produkuje^ prąd…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zarowa1988
    Użytkownik

to znaczy, że światła drogowe i iskra idą wyłącznie z prądnicy i w ogóle nie idą z akumulatora? Podobno po wymianie tłumika skuter przestał działać, ale nie wydaje mi się żeby tłumik miał jakiś związek z elektryką. Jeśli nie daje prądu to co dalej ? jutro będę przy nim grzebał.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Tak. Światła i iskra idą z prądnicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można odpalić skuter po całkowitym rozładowaniu/uszkodzeniu akumulatora.
    Po prostu sprawdź je w pierwszej kolejności. Obejrzyj świecę, czy przy próbie zapalania (i braku iskry) jest mokra – czy dociera paliwo…

—————————————————
    Zarowa1988
    Użytkownik

a czy w skuterach 2t jest jakaś elektryczna pompka paliwowa? co za elektryka jest podpięta pod gaźnik, bo widzę że jakieś kable tam prowadzą.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Nie, to prawdopodobnie jest elektryczna cewka ssania…

—————————————————
    Zarowa1988
    Użytkownik

a jak jest z serwisowaniem okresowym w skuterach 2t? co trzeba wymieniać i co ile ? co z olejem w przekłądni?

Zdjęcie profilowe Szpenio
    Szpenio
    Użytkownik

Cześć
    olej przekładniowy wydaje mi sie że co 2 tyś

Zdjęcie profilowe Szpenio
    Szpenio
    Użytkownik

Zarowa1988 napisał:

a czy w skuterach 2t jest jakaś elektryczna pompka paliwowa? co za elektryka jest podpięta pod gaźnik, bo widzę że jakieś kable tam prowadzą.

To jest raczej czujnik poziomu paliwa

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Szpenio, ty też w laczkach, czy zamieniłeś na japonki, bo upał?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie