Generic Cracker zmiana silnika – czy to możlwie ? POMOCy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Generic Cracker zmiana silnika – czy to możlwie ? POMOCy

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam jestem tutaj nowym urzytkownikiem wiem chciałem się przywitać A więc mam skuter marki Generic o modelu Cracker (Generic Cracker), jest to chiński skuter z 2006 roku kupionego w salonie. Odblokowałem go zeszłego lata i leci mi oko 70 km/h. Skuterek jest wygodny przyjemnie się nim jezdzi ale w tym sąk ze jest strasznie wolny i mułowaty, nie oszukujmy się mój licznik pokazuje 70km/h ale w rzeczywistości to jest ok. 60km/h tak naprawde. Na początku chciałem go stiuningował( zmienić wszystkie możliwe części), lecz po moich obliczeniach wyszło by mnie to strasznie drogo by uzyskać pożądany efekt ( V-max). Wiec wpadłem na tkai pomysł że mogłbym zmienić silnik na np. z Aeroxa lub Piaggia lub jeszcze czegoś innego. I moje pytanie kieruje właśnie w tym kierunku: Czy dało by radę zmienić silnik np z Aerox’a do mojego Generic’każ A jeśli nie to co bym musiał zrobić zdaje sobie z tego sprawe że uchwyty musiał by mi dospawać spawacz bo zapewne są w innym miejscu niż moj seryjny silnik. Wiec kieruje ogólne pytanie: Czy da się to zrobić i czy już ktoś to kiedyś robić i z jakim silnikiem. Pozdrawiam!

Anonimowy

Oczywiscie, ze się da – wystarcza checi, trochę zaparacia i czas. Oczywiscie, trzeba będzie przerobic uchwyty, a byc moze nawet przerobic rame. (najlepiej od razu ja wzmocnic)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Anonimowy

A jaki silnik był mi doradzać(marke,rok,przebieg)? 125cc też wchodzi w grę I czy musiał bym silnik kupywać wydechem nowym czy moj seryjny bez problemu by się zgrywał z nowym silnikiem?

Anonimowy

Z tego co kojarze, to tam siedzi chińska imitacja silnika minarelli. A skoro tak – poszukaj silnika od Yamahy Jog, Malaguti F12 AC, Yamahy Neo`s, Aprili SR AC z rocznika do 1996.

Anonimowy

A coś z 125cc silnikiem ? Tam napisliście ze z 1996 – to SR’ki silnik szukać z tego roku czy z tych wszystkich które mi podajecie (jog,F12,Neos) ?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

W tej kwestii Ci nie pomoge. Jezdzienie 125/50 jest dla mnie jawnym lamaniem prawa.

Anonimowy

oczywiście był mógł wstawić silnik od Aeroxa ale trza by było felgę tył (hamulec tarczowy) inne klamki pompy hamulców chłodnice itp. Najlepiej jak masz felgi 12 cali to silnik od neosa albo Jog’a AC wtedy był wszystko bez problemów zrobić. Tylko mocowania silnika z rama tak jak już wspomnieli i masz 😆

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie