Generic B05 problem dostaje za dużo powietrza POMOCY !!!

Witam, mam problem z moim skuterem Generic B05 2T a mianowicie dostaje za dużo powietrza ( przynajmniej tak mi się wydaje) kiedy zdejmę filtr powietrza i zatkam wlot gaźnika (dellorto) to skuter odpali ale nie wkręca się na obroty zamula i gaśnie a kiedy założę filtr nie chce wcale odpalić a kiedy założę go przy odpalonym silniku gaśnie, po wymianie świecy czyszczeniu gaźnika i filtra powietrza (seryjny) to samo... A kiedy go wyreguluje i jest dobrze wkręca się jeździ i po stoi aż ostygnie to znowu jest ten sam problem, tak jak by gaźnik się rozregulowywał.
Paliwo na pewno dostaje jest nowy kranik, czyste paliwo, nie wiem co to może być siedziałem nad tym dzisiaj 7 godzin było dobrze pojechałem do kumpla skuter stał tak około dwie i pół godziny i musiałem go pchać do domu :(

Jeśli ktoś mógł by mi pomóc w tej kwestii był bym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Pozdrawiam ;)

Czy sytuacja zaistniała sama z siebie czy po jakiś zmianach w skuterze? Po drugie piszesz jak ostygnie to nie chce odpalić, jakie masz ssanie? może ono nie działa.

Ogólnie sprawa wygląda tak że skuter kupiłem nie na chodzie, po zrobieniu paru drobiazgów odpaliłem, go przejechałem się i jak pisałem wcześniej nie odpalił na zimnym. Ssanie jest ręczne i przyznam się szczerze że nie próbowałem go odpalać na ssaniu bo byłem przekonany że to wina tego powietrza.