Gdzie trzymacie skuter?

Cześć

Jestem już niemal zdecydowany na zakup skutera.
Największym argumentem przeciw jest jednak kwestia gdzie go trzymać. Będę się jeszcze dowiadywać czy taka możliwość jest w garażu podziemnym w moim bloku. Jeżeli jednak nie będzie takiej opcji, będę musiał wymyślić coś innego, albo niestety zrezygnować z zakupu.
Nie wyobrażam sobie trzymania skutera na dworze, szczególnie podczas deszczu, o zimie nie wspominając.

Dlatego mam pytanie, gdzie trzymacie swój sprzęt, a także jakie ponosicie w związku z tym koszty.

pzdr

kaszkiet

Ja trzymam we własnym garażu, stoi obok bryki ;) W podziemnym raczej będziesz mógł trzymać, popytaj w administracji.

U mnie na osiedlu jest skup złomu. Oni też są właścicielami parkingu i właśnie tam trzymam skuter. Parking ofc. zamykany. Biorą 50zł miesięcznie, wiosna, lato, jesień skuter stoi pod chmurką, pod pokrowcem, a w zimę w takim garażu z 5 kawałków blachy.

Ja naszczęście nie mam takiego problemu bo mam dom i garaż i w garażu stoi. A to nie masz dostępu do garażu w bloku, jak w nim mieszkasz? xD

Ja trzymam w garażu.. Haha tyle że garaz jest malutki i samochód ojca na dworze stoi .. :)

Mam dostęp do tego garażu, ale na przykład nie mam pilota do bramy. No i nie chciałbym tam stawiać skutera bez czyjejkolwiek wiedzy.

Ja mam na tyle duży, żeby i samochód,skuter, 3 rowery, stół do tenisa, sprzęt narciarski itd. :D jednym słowem burdel na kółkach :D

ja się zastanawiam gdzie trzymać...na podwórku mi się nie uśmiecha, nie chce mi się go ciągle przypinać i odpinać a bez zapezpieczenia nie postawie, istenieje ewentualnośc, że ktoś będzie szedł i wywali, parking 100 m od domu 100zł, 500m od domu 50zł , 300 m od domu jest salon nissana może tam jakoś będę stawiać ale chyba wybiorę parking ten za 50zł , będę niestety musiał kawałek dochodzić :(

Jeśli w bloku jest parking podziemny to myślę, że uzyskanie dostępu i kawałka miejsca technicznie nie jest problemem- wszystko zależy od administracji.

Ja osobiście mam garaż indywidualny i muszę w nim zmieścić wóz i skuter, ale nie stwarza to większego kłopotu.

Witam
Podłączę się do tematu, bo takze mam problem z parkingiem. Mieszkam w bloku na osiedlu zamkniętym (w takim ogrodzonym obozie) i na początku na rodzinę przypadał średnio 1 samochód, a teraz między 2 a 3. Brakuje miejsc. Brakuje nawet kawałka betonu żeby postawić tam skuter. Zacząłem parkować na miejscach dla samochodów zajmując je całe, bo żaden samochód obok się nie wciśnie, za mało jest miejsca. Podniósł się raban, że mam spadać 200 metrów dalej pod płot albo pod inny blok, bo skuter jest mały a zajmuje całe miejsce. Jak to jest na innych tego typu osiedlach? Prawo prawem ale czy to słuszne zmuszać mnie do odstawiania maszyny dalej, aby samochodziarze mieli blisko do domu? Jak wygląda kwestia parkowania skuterów na takich zamkniętych osiedlach? Stawia się gdzie chce czy wyznaczone są jakieś specjalne miejsca? Co byście zrobili na moim miejscu?

Ja trzymam skuter w garażu, jednak czasem zdarza mi się go trzymać na dworze gdy jestem u rodziny w mieście. Raz stał przez noc w ten sposób i rano była na nim kilkucentymetrowa warstwa śniegu :) Ale na szczęście odpalił z rozrusznika bez problemu...

Stawiaj na swoim. Miejsce parkingowe jest dla danego pojazdu, czy to dla samochodu, skutera, motocykla czy ciągnika rolniczego. Ja jak gdzieś parkuje na parkingu to zawsze skuter na środku miejsca parkingowego stawiam, żeby przypadkiem się ktoś nie próbował wciskać...

Ja bym normalnie stawiał, a jakby ktoś na przykład mi go przesunął albo coś w tym stylu to bardzo prosze ;D http://moto.allegro.pl/naklejki-karny-kutas-ostrzegawcze-trudno-zrywalne-i1568764291.html
http://moto.allegro.pl/naklejki-do-karania-za-zle-parkowanie-i1578028555.html ;D

hahahahaha musze załatwić pare takich naklejek :D

Siemka. Odkopie trochę temat.
Też zamierzam niedługo kupić skuter.
Mam 2 piwnice (piwnica i "pralnia")
W pobliżu nie ma żadnego parkingu płatnego.

Jak myślicie ? Da radę trzymać skuter w piwnicy ?
Widziałem jak sąsiad wyprowadzał nie raz komara z piwnicy, ale taki komarek jest chyba o niebo lżejszy od skutera ; ]

Dam rade [15 latek] wprowadzać i wyprowadzać skuter z piwnicy ?
Oczywiście przed tym położyć jakąś deskę na schody.

A skąd mamy wiedzieć jaką Ty masz piwnicę, ile schodów, jakie strome, jakie szerokie itp itd?
A jak koniecznie chcesz odpowiedź to: NIE, nie dasz rady, sprowadzając nie utrzymasz go i zjedzie na dół roztrzaskując plastiki a ty się poobijasz.

Ja bym zostawiał pod pokrowcem na noc, oczywiście przypięty do czegoś. Na zimę uśmiechnął bym się do kogoś znajomego kto ma miejsce na przetrzymanie go w tą nieszczęsną porę roku

Wszystko zależy czy osiedle podlega administracji, czy zarządza wspólnota. Ja także trzymam pojazdy w garażu podziemnym. Każdy ma swoje wykupione miejsce. Wszyscy starają się zmieścić na swoim miejscu z pojazdami. Ja mam dwa motory i trzy rowery. Z tego powodu autko mamy krótkie. Jeden kolega trzyma skuter w takim miejscu gdzie nikomu nie przeszkadza. Dwa motory stały tak, że przeszkadzały kierowcom parkującym w dwóch miejscach, ale jakoś pewnie dogadali się wszyscy razem. Spróbuj dogadać się z właścicielem jakiegoś małego auta, który trzyma tam swój pojazd. Jakaś symboliczna opłata, butelka dobrej książki, albo słodycze. Problem możesz mieć z pilotem do bramy garażu.