Rex 50 - gdzie są jeszcze blokady?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    ReX50
    Użytkownik

Witam .

Mam skuter Rex 50 jest to skuter wyprodukowany w Tajwanie i pewnie nie kojarzycie takiego wiec daje link do niego : http://www.google.pl/imgr…Q9QEwAw&dur=273

Dobrze przejdzmy do rzeczy . Skuter ten jeździ 45-50 km/h chociaż została u niego wymieniona tuleja wariatora na odblokowaną tzn. bez pierscienia dystansowego . Po tej modyfikacji jeździł bez zmian czyli 45-50 . Potem kolega zrobił coś z gaźnikiem oraz wymienił pasek i była nieznaczna poprawa bo jeździł 50 w porywach 53 km/h . No i zostaje nieszczęsny moduł . Przy chińskich skuterach wystarczy przeciąć różowy kabelek ale u mnie nie ma takiego . Mam za to pomarańczowy , który odłączyłem ale skuter nie odpalał mianowicie rozrusznik chodził ale było iskry . Wiec co robić ? Czy musze kupowac odblokowany moduł ? A jeśli tak to jaki ? Dodaje także zdjęcia tego modułu . Albo trzeba przeciąć któryś kabelek ? Zapomniałem dodać że skuter jest w 2-u suwie .

http://speedy.sh/kWW43/DSC00351.jpg

Gdzie mogą być jeszcze blokady? I czy rolki 7 g przyczyniają sie do prędkości

pioneerq
    Użytkownik

Moduł musi byc odblokowany bo to podstawa. Postaw go sobie na centralnej manetka do konca i jak nie bedzie przerywało to odblokowany albo zjezdzasz z dos duzej górki na full manetce i jak pojawia sie tak zwane turbulencjie 😛 to znaczy ze odblokowany. Kolejna blokada JEST tłumik w 2t = wymiana na sportowy. Nastepna blokada moga byc przełozenia. Sprawdz też czy wchodzi Ci na sama gore wariatora pasek. Ja mialem blokade na wario zdjołem ją myslać ze cos sie porawi a tu nic no moze zmniejszyl sie troszeczke muł na poczatku wiecej nic.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

ReX50
    Użytkownik

O tym pasku zapomniałem ! Pasek nie wchodzi na samą góre nawet po wymieanie tulei na odblokowaną … turbulencje sa z górki jak jade .. ale sam tłumnik mógłby aż tak ograniczyć predkość ?

pioneerq
    Użytkownik

Ja mam własnie ten sam problem wymienilem pasek bawilem sie z rolkami i nic pasek dalej nie wchodzi i jest ok. 2-3 cm wolnego miejsca. Tłumik jest ważna rzecza w 2t wiec dobry tłumik podniesie osiągi. Tylko co zrobić z tym wario to nie wiem albo inne albo inna spreżyna?

Kotli111
    Użytkownik

ja na twoim miejscu sprawdzil bym tak :

wywal ta tuleje
    zmien przelozenia na polini na predkosc
    wydech daj sportowy tecnigas ewentualnie Leo Vince stage 6 itd ..
    wariator polini speed
    dysze na szersza
    cylinder 70
    i poszedl by duuzo 😉

Anonim
    Nieaktywny

Kotli111 napisał:

ja na twoim miejscu sprawdzil bym tak :
    wypierdol ta tuleje

Boże Broń!!! Nie usuwa sie tulei tylko dystanse na niej (lub wymienia na taką bez) a o tym ,że to zrobił,pytający pisał już w pierwszym poście. Proponuję nieco precyzji w wypowiedziach, zanim popsuje się komuś skuter.

ReX50
    Użytkownik

Jak można całą tuleje wywalić ?! Troche pomyślunku …
    A czy blokada na wydechu może powodowaćże skuter cicho pracuje ? bo mój jest baaaardzo cichy

ReX50
    Użytkownik

pioneerq w twoim wypadku wystarczyło tylko wydech zmienić ? czy moduł też wymieniałeś ?

pioneerq
    Użytkownik

ogólnie to modul mam oryginalny bo był odblokowany w tłumikach możesz miec zwężenia np w kolanku lub zawirowacze spalin. Tłumik sportowe posiadaja komore rozprężną no i to wpływa na moc skutera. (czyli te zawijane wydechy). Ja nie zmieniłem tłumika ponieważ zbieram na cały komplet cylinder tłumik i pare dodatkow do gaźnika. Tłumik będe zmieniał gdyż mam pewność że jest on zablokowany.

pioneerq
    Użytkownik

A zapomniałem co do tulei to jej się nie wyjmuje, nie wiem skąd to wytszasneliscie ale czytałem przedchwila na necie że mozna ją skrócić o jakies 1-3 mm i to może pozwolić zwiększyc prędkośc o pare km/h no nie liczmy na jakies 10km/h ale powinno gdzies podniesc o 3-5 km/h to jest róznica 😛

ReX50
    Użytkownik

a jakbym przewiercił tłumnik dało by to coś ?? ps.mój skuter jest bardzo cichy

pioneerq
    Użytkownik

możesz spróbować ale to prawie nic ci nie da może tam 1 km/h i oczywisci inny dzwiek 😛

ReX50
    Użytkownik

Dziś kupiłem odblokowany moduł za 28 zł które poszło jak krew w piach . ŻADNEJ poprawy . Wiec to musi być wydech . Jesli możecie to dajcie mi jakieś linki do tanich wydechów sportowych . Zauważyłem ze rura strasznie mi sie nagrzewa i to po 2-3 km jazdy czy to moze być znakiem tego że jest jakiaś blokada i gdzie mogę ją znaleźć ?

pioneerq
    Użytkownik

Sam pisałeś że masz odblokowany więc nie wiem po co kupiłeś ten moduł. CO do tłumików to taniego tłumika nie kupuj bo mało da lepiej zainwestowac w jakis markowy lub kupic uzywany.

Kotli111
    Użytkownik

jezu jezu chodzilo mi o pierscien na wariu , pomylilem sie spokojnie

ReX50
    Użytkownik

Sprawdzałem dziś wydech i oto co znalałem nie jestem do końca pewnien czy to blokada więc daje fotke :
    http://speedy.sh/9UQy7/2013-06-20-14.37.29.jpg
    Chodzi o zwężke która znajduje sie na samym początku wydechu

pioneerq
    Użytkownik

jak masz jakieś zwęzenia to sie ich pozbadz

ReX50
    Użytkownik

Znalazłem dzisiaj także rurke w filtrze powietrza która zwężała dopływ ale gdy jej sie pozbyłem skuter gasł gdy przekręciłem manetke od połowy do max . Rozumiem że trzeba wyregulować mieszanke w gaźniku . A czy mógłbym ewntualnie ją obciąć ?
    Zwężenie wygląda tak :
    http://speedy.sh/wMyWm/DSC00014-arwxsn.JPG

Sparrow93
    Użytkownik
    pioneerq
    Użytkownik

obetnij sama koncowke bo to jest chyba wlot powietrza do filtra tak? po tym sie kłania regulacja gaźnika.

Kisiu1981
    Użytkownik

Nic nie obcinaj. To ma tak być. Ile mozna pisać to samo…

ReX50
    Użytkownik

Kisiu spokojnie nie wiedziałem przecież od tego jest forum tak.
    No to jest wlot powietrza i miałem dokładnie tak samo Sparrow

pioneerq
    Użytkownik

jak chcesz podnieść moc to możesz wyjąć cylinder i wypolerować wszystkie kanały aby benzyna jak i dym swobodnie wychodziły możesz takze lekko powiększyć wylot spalin tylko nie od strony tłoka chociarz też mona ale potem jest pełno zabawy z regulacjami. Można też zaoszczyc krawędzie tłoka te od spodu (do środka) aby stawiały mniej oporu. Tym sposobem zrobisz coś za darmo i nie zwiększysz spalania. Słyszałem że można także dociąć (nie weim jak to opisać) do srodka głowice o 1-4 mm tylko nie za duzo bo może wystąpić samozapłon i nie zgasisz silnika :D.
    Myślę ze samą polerka kanałów + zaostrzenie tłoka + lekkie powiększenie wylotu od strony kolanka daci 1-2 Hp

ReX50
    Użytkownik

Podsumowując :
    -odblokowany moduł
    -odblokowany wariator i wymiana na sportowy
    -Gaźnik wyregulowany
    czy wystarczy że kupie sportowy tłumik za jakieś 160 zl i bedzie zapie*dalał ?

Kisiu1981
    Użytkownik

ReX50 napisał:

Kisiu spokojnie nie wiedziałem przecież od tego jest forum tak.
    No to jest wlot powietrza i miałem dokładnie tak samo Sparrow

Nie no, sorki ale myślałem, że czytaliście tamte tematy. Ale jak cos to pytaj – dokładnie.

pioneerq
    Użytkownik

kup jakiś sportowy ale porzadny te za 160 zmienia ci tylko dzwiek mocy nie dostaniesz 🙁

ReX50
    Użytkownik

A jakie rolki byście polecali ? Chodzi mi o takie które dadzą wiekszą predkość maksymalną
    Mam 5g ,6g , 7g

Sparrow93
    Użytkownik

Nie wiem jaką masz centralkę, ale jeśli chcesz mieć większy v-max to raczej załóż 7g

pioneerq
    Użytkownik

zależy jakie też masz teraz jak włożysz za cięzkie to nie ruszysz. Tłumik to podstawa w 2t potem bawisz sie z wariatorem. ;D

ReX50
    Użytkownik

http://allegro.pl/wydech-laser-xpro-chrom-aerox-minarelli-hor-sklep-i3329579948.html
    Co o nim sądzicie ? Wiem że lepszy by był nowy ale u mnie bida z nędzom

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button