Gdzie robić przeglądy gwarancyjne

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Gdzie robić przeglądy gwarancyjne

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Felek Felek 11 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #670169 Odpowiedź

  Dawidd
  Użytkownik
  • Postów: 22

  Witam, kupiłem skutera z drugiego końca polski, i mam pytanie. Gdzie robić przeglądy gwarancyjne? Skuter marki Romet
  Do najbliższego serwisu rometa mam 150km.
  Czy mogę zrobić przegląd gwarancyjny w serwisie, np Zippa? Tak aby nie utracić gwarancyjny

  Dawid
  #670232 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Felek
  Felek
  Użytkownik
  • Postów: 94

  Warto się zapytać w serwisie Zippa czy Ci pomogą jeśli sam tego nie potrafisz. Mogą jednak odmówić podbicia gwarancji ale naprawić to Ci naprawią.
  Nie mniej jednak takie przeglądy gwarancyjne są czasochłonne, często trwają cały dzień a nawet kilka – czyli nie masz dostępu do pojazdu. Przeglądy do tego są dość drogie a de facto, mało pomocne. Mechanicy jak widzą, że ktoś się nie zna to potrafią wcisnąć dowolne historyjki i bubel a skosić na rachunku jak za zboże. Zmienić olej możesz samodzielnie, a w instrukcji dołączonej do skutera powinieneś mieć wyszczególnione co ile kilometrów należy coś sprawdzić bądź wymienić. Jeśli to nowy skuter (mniemam, że jest skoro wspominasz o gwarancji) to nie będzie się w nim dużo psuło. Potrzebne będą drobne regulacje czy dokręcenie śrub oraz dbanie o takie podstawy jak naładowany akumulator, napompowane opony i paliwo w baku oraz okresowa wymiana oleju (Najpierw po 300 km później co ok 1000km) Jak nie jeździsz to lepiej akumulator odłączać od skutera (chociażby na zimę)
  Także jeśli czujesz się na siłach i masz smykałkę dłubka, polecam samodzielne serwisowanie skutera. Nie zajmuje to dużo czasu ani nie wymaga dużo wysiłku fizycznego. Więcej czasu spędzisz na przyswajaniu wiedzy i informacji co do czego.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Gdzie robić przeglądy gwarancyjne
Informacje o Tobie: