Gdzie jest filtr paliwa.

Gdzie w Zippie Vega znajduje się filtr paliwa?
Zdjąłem siedzenie, przejrzałem wszystko i albo jestem ślepy, albo w tym rejonie go nie ma. W 'komorze silnikowej' go nie znalazłem :)

Zobacz na wężyku ze zbiornika paliwa do gaźnika

po lewej stronie skutera, wężyk idący od kranika do gaźnika.

Ale coś poza siedzeniem muszę demontować? bo bak mam z przodu.

Dobra, znalazłem pod podłogą, nie ma jak chińczyk, cały prawie do ramy trzeba rozebrać, żeby głupi filtr wymienić.

U| mnie w chińczyku nie trzeba nic rozbierać. Wystarczy schylić się i pod siedzeniem widać weżyki i filtr. Nawet nie musze kanapy podnosić.

Maxell, wyciągnij jeszcze węzyk gumowy paliwa i zobacz króciec gaźnika czy nie wystaje taka biała rurka, którą można wyciągnać. Bardzo prawdopodobnie coś takiego tam jest. To drugi filtr paliwa:-)

Wiesz co od spodu mam osłonę baku, bo się okazało, że bak jest w podłodze (myślałem, że bliżej wlewu czyli gdzieś z przodu) a na baku, w metalowym uchwycie leży sobie malutki plastikowy filtr. Idzie od niego biała rurka, a raczej zwykła tylko w białej koszulce i dochodzi do czegoś metalowego (wygląda jak podciśnieniowy kranik paliwa) przykręconego centralnie z przodu pod kanapą. Od strony silnika do tego malutkiego filtra jest całkowity brak dostępu bo akurat na jego wysokości idzie gruba rura od ramy zaraz nad bakiem. Żeby w ogóle zobaczyć ten filterek musiałem ściągnąć jeden boczny plastik na dole i odgiąć trochę spodnią osłonę baku. Załamka. Drugiej strony już mi się nie chciało, ale generalnie trzeba chyba wszystko do ramy rozebrać bo dostęp tam jest żaden, jeden plastik nachodzi na drugi i wszystko trzeba zdemontować, idiotyzm normalnie, jakby już naprawdę miejsca nie było pod kanapą na ten filtr.

No to faktycznie załamka. Żeby cokolwiek zrobić trzeba wszystko rozbierać i tracić czas na zdjmowanie i później zakładanie różnych części. Jedynym plusem (jeśli to Cię pocieszy) jest fakt, że nabędziesz trochę wprawy w mechanice.

Chinol chinolowi nierówny...