Gaźnik,podciśnienie,gas box i stożek

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #664120
  Kiler
  Uczestnik
  • Postów: 252

  Ostatnio kombinując przy gaźniku postanowiłem na próbę skrócić długość węża idący od króćca do kranika (króciec na 1 podciśnienie) i skuter zaczął nierówno pracować na wolnych obrotach.Czy zamontowanie dłuższego wężyka oprócz poprawy wolnych obrotów może jakoś oddziaływać na moc ewentualnie jeśli nie da się wężykiem to prosiłbym o polecenie jakiegoś konkretnego gas boxa.Jeszcze ostatnio przez nieuwagę urwała mi się dana część https://www17.zippyshare.com/v/fBdHoiFl/file.html Za co ona odpowiada i czy gaźnik będzie prawidłowo pracował bez niej ? Jeszcze ostatnie pytanie o stożek czy jeśli na filtrze seryjnym chodzi dobrze to czy warto go zmieniać ? chodzi mi czy będzie jakiś przyrost mocy Ufff.. trochę napisałem tych pytań ale mam nadzieję, że spróbujecie mi pomóc LwG !

  #664138
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 911

  Ostatnio kombinując przy gaźniku

  PO CO?

  postanowiłem na próbę skrócić długość węża idący od króćca do kranika

  PO CO?

  jeśli na filtrze seryjnym chodzi dobrze to czy warto go zmieniać

  PO CO?

  Zanim w coś wsadzisz ręce musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań.
  1. Czy dokładnie wiem co robię i po co to robię (tzn jaki ma być efekt)
  2. Czy zanim gdzieś wpakowałem ręce bardzo porządnie odrobiłem lekcje w internecie i poczytałem o sensie takiej modyfikacji.
  Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś „NIE” to nie bierz się za to bo to oznacza że albo nie wiesz co robisz albo robisz coś bez sensu.
  Bez wytchnienia gonisz za mocą usiłując wyważać dawno otwarte drzwi a co sie bierzesz za „poprawianie” to napieprzysz.
  Dostrzegasz to przynajmniej?

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #664144
  Kiler
  Uczestnik
  • Postów: 252

  Ten wężyk to był taki eksperyment.Czy stożek doda mocy i czy z tą ułamaną częścią gaźnik będzie dobrze chodził ? Człowiek młody to się uczy. Za te wszystkie tuningi i naprawy i to co zepsułem to i tak raczej jestem na + bo w jakimś warsztacie na 90% by zrobili na odwal a tak przynajmniej się nauczyłem trochę.

  #664173
  ZOW
  Uczestnik
  • Postów: 195

  Tee, młodzian, kup se książkę (polskiego już wydawnictwa) o chińskich skuterach za te całe… 50 zeta, przeczytaj ją ze zrozumieniem, a potem (bogatszy o tą wiedzę), będziesz…, będziesz wiedział znacznie więcej. Twoje, tzw. ^eksperymenty^, nie są na naszą wiedzę i na nasz czas. Musisz się… doedukować (czytaj. obecnie jest to zwykłe ^zawracanie gitary^ przez kolejnego i nader nudzącego się małolata). I finito. Pozdrów też swoich kolegów w… głębokiej wiedzy eksperymentalnej. ;D

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button