Gaźnik yamaha TZR

Witam, postanowilem ze wyczyszcze sobie gaznik mojej tzr przez zime. Wszystko fajnie, skrecilem motocykl i po podlaczeniu <u>przewodu</u> paliwa, paliwo zaczęło ciec drugim otworem gdzie powinien być podłączony <u>olej</u>(tak mi się wydaje). Dozownik oleju mam odłączony(leje mieszankę).
Dodaje zdj, proszę o pomoc.

Gaznik

Zawiesił się zaworek iglicowy w komorze pływakowej

Dam rade zrobic to samemu w domu?
Masz jakis poranik jak to zrobic?

Odkręć dolną część gaźnika, zdejmij pływak potem zaworek i przedmuchaj. Sprawdź czy zaworek iglicowy nie ma widocznych uszkodzeń. Ten zaworek to taki bolczyk, który wchodzi w “rurkę” od paliwa w gaźniku.

Mam jeszcze pytanie. Na jakiej zasadzie działa ten pływak? Czy jest opcja że paliwo leciało ponieważ nie było dostępu do powietrza?

możesz też mieć dziurawy pływak - on sie utopił i nie zamyka zaworka iglicowego

Zdjalem pokrywe plywaka i nie wiem co dalej:
plywak
Pod pokrywa zobaczylem to:

powinno tak byc?

Jeszcze zanim to zrobie mam pytanko
Od czego sa te dysze?
dysze

To nie są dysze, to są króćce. Prawdopodobnie podciśnienie. Masz kranik ręczny czy ma 3 wężyki ? Weź jeszcze nalej paliwa do jakiegoś zbiorniczka wrzuć tam pływak i utop go za pomocą śrubokręta tak aby cały był zanurzony, potrzymaj tak z 5 min, puść i zobacz czy wypłynie. Wyciągnij go i potrzep nim jednocześnie słuchając czy jest w nim paliwo.

Nie mam pojecia, zrobilem zdjecia oceń sam
powinne być one zaślepione?



Te 2 króćce połącz jednym wężykiem, to jest do wersji chłodzonej cieczą. Czy przedmuchałeś zaworek iglicowy i sprawdziłeś pływak ?

Jak wroce do domu to podlacze i dam znać co i jak

Podłączyłem i TZR’ka odpalila od palca ^^
Wielkie dzięki za pomoc.