Gaźnik podciśnieniowy – plastik/metal – różnice

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Gaźnik podciśnieniowy – plastik/metal – różnice

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kristop Kristop 5 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Witam.
    1. Jaka jest różnica między gaźnikami podciśnieniowymi z plastikowym a metalowym dekielkiem zakrywającym membranę z przepustnicą? Czy to tylko sprawa producenta z czego to zrobił, czy różnią się czymś zasadniczo? Gdzies czytałem, że te z metalowym dekielkiem mają jakąś pompkę przyśpieszającą i w czasie dodania gazu nie ma „dziury” w przyśpieszaniu. To może być prawda, że jeden to ma a drugi nie?
    2. Gdzieś widziałem wpis, że można ściąć ten słupek w dekielku od środka, żeby przepustnica miała większy ruch w górę; to ma jakiś sens czy to tylko wymysł „bo tak będzie lepiej”?
    Pzdr.

Kymco Downtown 125i
    Zdjęcie profilowe H2O
    H2O
    Użytkownik

Dość trudne pytania zadajesz. Znowu. 😉
    *
    Plastikowego słupka nie należy nigdy ścinać według własnego widzimisie. Dlaczego? A dlatego, że jak iglica w gaźniku sobie kiedyś *wyskoczy* z deka wyżej przez taki właśnie zabieg to nie masz po tym już żadnego nadzoru nad swoim silnikiem. Prawie. Idzie… żywym ogniem i pomoże wtenczas tylko odcięcie zapłonu… kluczykiem, stopką boczną, itd.
    *
    Kup taki, jakiego jeszcze nie masz i sam sobie porównasz w realu. I może nawet jakiś artykuł tutaj napiszesz na ten temat.
    RZECZOWY raczej. W rzeczy samej.

Nie będę naprawiał twojego świata, bo mam zajęcie z naprawianiem swojego.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Hej.
    Zadaję, bo chcę conieco dowiedzieć się o konstrukcjach silników i ich odmianach. Nie chcę być tylko typem „siądź, zapal i jedź” 😉 . Wolę wiedzieć na czym stoję (siedzę 🙂 ) i wiedzieć jak rozwiązać ew. problemy. A moja ciekawość jest spora. Raz to ciekawość, innym razem jest/będzie to problem którego nie wiem jak rozwiązać. Cieszę się, że jest dużo ludzi chcących pomóc.
    Dzięki za odpowiedź.
    Ciąć słupka nie mam zamiaru – zawsze wychodzę z założenia, że producent robi z reguły lepiej (od czegoś ma w końcu inżynierów i konstruktorów) – , pytałem o ten słupek, bo trafiłem gdzieś na „poradę” dot. tuningu, żeby „odciąć ten króciec” – wydało mi się to idiotycznym pomysłem; stąd pytanie. Kupować innego nie będę mając swój sprawny; chciałem tylko wiedzieć – w razie czego – czy to i to to to samo.
    Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Kymco Downtown 125i
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

„Wolę wiedzieć na czym stoję (siedzę 🙂 )”
    A nie wolałbyś jechać :):):)

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Jadę, ale siedzę NA gaźniku 😀 .

Kymco Downtown 125i

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
    Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Berg napisał:

Jadę, ale siedzę NA gaźniku 😀 .

Że zadkiem gaźnika nie urwiesz;)

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie