gaźnik kymco super 8 regulacja gażnika keihin

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #681725
  xgad
  Uczestnik
  • Postów: 1

  Wczoraj pierwszy raz czyściłem gaźnik w skuterze,wszystko poszło ok,tylko jedna rzecz mnie zastanawia.W środku były były dysze które też wykręciłem z rozpędu https://drive.google.com/file/d/1GNEfiNE8VP8r9JCCXymnDndPKGNxfnMc/view?usp=sharing,czy trzeba je jakoś wyregulować czy mają być dokręcone do końca? Za co są odpowiedzialne?
  Wiem że po skręceniu mam wyregulować obroty i mieszankę poprzez 2 zewnętrzne śróbki,tylko jak prawidłowo ustawić mieszankę paliwową??
  Proszę o wyrozumiałość.To pierwsze mechaniczne doświadczenia.

  ps
  gaźnik keihin https://drive.google.com/open?id=1F_TpOhsFQiZT-QAwsgjqjSM2hCZbXVQH
  skuter kymco super 8 2t 50cc

  #681736
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 901

  te dysze wewnątrz wkręcasz do końca i mają sie same nie wykręcić.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #681742
  Szumek811
  Uczestnik
  • Postów: 997

  o regulacji było już milion razy ale napiszę Ci. Wkręcasz śrubę regulacji składu mieszanki do końca ustawiasz obroty tak aby skuter nie gasł. Jedziesz rozgrzać silnik. Stawiasz skuter na prostej powierzchni na stopce centralnej. Zaczynasz odkręcać śrubkę mieszanki po 1/4 obrotu, po każdym odkręceniu dodajesz gazu. Podczas wykręcania śrubki składu obroty powinny rosnąć, gdy obroty rosną zbijasz je śrubką regulacji obrotów. kręcisz śrubką regulacji składu do momentu gdy silnik nie reaguje na kręcenie śrubką. Wkręcasz śrubkę w prawo o 1/4 obrotu i sprawdzasz czy skuter szybko wchodzi na obroty i szybko z nich schodzi. Jeżeli szybko schodzi z obrotów ale spada do bardzo niskich i po chwili wraca do obrotów zadanych gaźnik jest źle wyregulowany lub masz jakąś nieszczelność. Jeżeli masz ustawione wolne obroty na 1500 obr/min to silnik po przygazowaniu ma schodzić na te właśnie obroty

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button